سخنگوی آتش‌نشانی تهران از معلق ماندن یک کارگر حین تمیز کردن شیشه‌های یک ساختمان خبر داد.

به گزارش سلام نو، سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر حادثه گرفتار شدن یک نفر روی نمای ساختمان، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 18:47 امروز حادثه سقوط گرفتار شدن یک نفر روی نمای ساختمان، در خیابان پیروزی، نبش کوچه حافظ به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه شماره 117 به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه اداری بود و پنجره‌های آن به داخل ساختمان راهی نداشت.

وی تصریح کرد: معمولاً در این ساختمانهای اینچنینی که می‌تواند چالش‌آفرین باشد، نفراتی برای تمیز کردن شیشه‌ها، از طریق نصب کارگاه راپل و طنابهای مخصوص، اقدام به تمیز کردن شیشه‌ها می‌کنند.

ملکی خاطرنشان کرد: در ساختمان مذکور نیز یک نفر مشغول تمیز کردن شیشه‌ها بود و در طبقه چهارم به دلیل ایجاد مشکلات برای تجهیزات و به گفته خودش حدود نیم ساعت در آنجا معلق مانده بود که پس از اعلام حادثه به سامانه 125 و با حضور آتش‌نشانان، این شخص با استفاده از نردبان هیدرولیکی به سلامت به سطح زمین انتقال یافت.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه اینگونه کارها باید به صورت تیمی و نه انفرادی انجام شود، بیان کرد: نفراتی نیز باید به عنوان مراقب و حائل در کنار افراد باشند.

به گفته وی، در ساعت 19:15 این عملیات به پایان رسید و آتش‌نشانان محل حادثه را ترک کردند.

فراهانی: 20 هزار ساختمان در تهران اخطار ایمنی دریافت کردند/ بی‌توجهی مالک کلینیک اطهر به 4 تذکر آتش‌نشانی

گزارش آتش‌نشانی از انفجار در کلینیک سینا؛ دپوی 30 مخزن اکسیژن و نیتروژن در یک اتاق

کد خبر: 53999188

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها