مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به اظهارات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره غیرقانونی بودن ترور فرمانده سپاه قدس ایران واکنش نشان داد.

پیش از این، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد ترور فرمانده سابق سپاه قدس ایران را مغایر با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد دانسته بود.

وی در گزارش جدید خود با تمرکز روی استفاده از پهپادهای نظامی برای ترور و قتل‌های هدفمند، تصریح کرد که آمریکا نتوانسته مدارک و شواهدی دال بر خطر فوری قاسم سلیمانی برای شهروندان آمریکایی ارائه داده و در نتیجه ترور کاروان خودروهای حامل او در بغداد را توجیه کند.

کالامارد تصریح کرد که ترور هدفمند سردار سلیمانی بر خلاف منشور سازمان ملل متحد روی داده است.

وی همچنین خواستار تدوین قوانین و مقررات بین‌المللی جدید برای تعیین محدوده قانونی استفاده از پهپادهای نظامی شده است.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در واکنش به اظهارات گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی مبنی بر غیرقانونی بودن ترور فرمانده سپاه قدس ایران، گفت که ما پاسخگوی سازمان ملل نیستیم.

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در واکنش به اظهارات «اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی مبنی بر غیرقانونی بودن ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ایران، گفت که ما پاسخگوی سازمان ملل نیستیم.

وی در این‌باره نوشت: «انتقاد جدید از سوی سازمان ملل که در آن حمله به سلیمانی «غیرقانونی» خوانده شده، بی‌اساس است. دقیقا به همین دلیل است که از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شدیم. ما به یک قدرت بالاتر در سازمان ملل جواب نمی‌دهیم و دباره نحوه اجرای قانون اساسی آمریکا هم به توصیه کسی نیاز نداریم.»

کد خبر: 53994807

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها