عمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان توضیحاتی درباره  خودکشی عمران روشنی‌مقدم ارائه داد.

ایلنا، نوشت: عصر چهارشنبه گذشته عمران روشنی مقدم، کارگر میدان نفتی هویزه، در همان میدان نفتی خود را حلق‌آویز کرد و جان سپرد.

روز بعد، رئیس اداره کار هویزه از پیگیری بازرسان اداره کار و بازدید میدانی از محل حادثه خبر داد. حالا ارسلان غمگین (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان) در این رابطه اطلاعاتی ارائه می‌دهد.

وی می‌گوید: پس از اطلاع از موضوع، پیگیری این کار به حوزه‌ی روابط کار اداره کل جهت بررسی فوری و ویژه، سپرده و دستورات لازم در این خصوص صادر گردید و به‌طور مستمر مورد رصد قرار گرفت.

وی افزود: موسسه حفاظتی و مراقبتی نظم آفرینان ایمان به مدیرعاملی محمد حجازی پیمانکار شرکت سینوپک چین طرف قرارداد با شرکت مهندسی توسعه نفت است که در زمینه حفاظت از چاه‌های نفتی منطقه نفتی یادآوران حوزه شهرستان هویزه فعالیت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: موسسه مزبور دارای پیمان حفاظتی و مراقبتی با چندین شرکت‌ است که پیمان موسسه نظم آفرینان ایمان و شرکت سینوپک چین که یکی از شرکت‌های طرف قرارداد با آن است، از تاریخ سوم شهریورماه ۹۳ آغاز و تاکنون ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تعداد کارگران موسسه ۴۳۶ نفر است که بر اساس موضوع قرارداد به شغل نگهبانی و حراست از تأسیسات و چاه‌های نفتی مشغول به کار هستند. در سال جاری و در پی اختلاف بین برخی از کارگران و موسسه نظم‌آفرینان در خصوص مفاد قرارداد کار، تعداد ۵۵ نفر از کارگران از امضای قرارداد کار امتناع می‌کنند.

غمگین اضافه کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هویزه در تاریخ ۲۹ اردیبهشت‌ماه اقدام‌ به برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون فرماندار شهرستان، رئیس اداره کار شهرستان، نماینده اداره اطلاعات، نماینده شرکت مهندسی توسعه نفت، نماینده موسسه نظم آفرینان ایمان و نماینده کارگران می‌کند که پس از برگزاری جلسه و پیگیری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هویزه، قرارداد کار کارگران از سوی موسسه اصلاح و کارگران مذکور اقدام به امضای قرارداد می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: کارگر متوفی پرسنل موسسه نظم آفرینان ایمان است و قرارداد او و موسسه مزبور ابتدا از تاریخ ۱۱ فروردین‌ماه سال ۹۵ آغاز و در تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ به پایان رسیده است و مجدداً پس از غیبت کارگر متوفی از ابتدای سال ۹۹ تا یازدهم اردیبهشت‌ماه سال جاری، در دوازدهم اردیبهشت‌ماه اقدام به‌کارگیری مجددش تا زمان فوت او کرده است.

وی بیان کرد: براساس اظهارات و مدارک ارائه شده توسط نماینده موسسه، حقوق و مزایای کارگر متوفی تا پایان اسفند ۹۸ پرداخت و تسویه حساب شده است ولی حقوق و مزایای او از تاریخ دوازدهم اردیبهشت‌ماه تا زمان فوت او پرداخت نشده است. کارگر متوفی قرارداد کار سال ۱۳۹۹ را امضا نموده و جزو کارگران معترض نبوده است.

غمگین محل حادثه فوت کارگر را منطقه نفتی هویزه و زمان فوت او را بامداد ۲۱ خردادماه عنوان کرد و گفت: همکاران کارگر متوفی در بامداد روز چهارشنبه وی را در حالت حلق‌آویز مشاهده کردند که پس از اعلام حادثه، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هویزه و بازرسان کار ادارات شهرستان دشت آزادگان و هویزه در محل حادثه حاضر شده و موضوع تحت رسیدگی قضایی قرار گرفت.

کد خبر: 51732149

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار