علی ربیعی، سخنگوی دولت گفت: از مراحل مدیریت و کنترل  کروناویروس عبور کرده‌ایم و وارد فاز مهار بیماری شده‌ایم.

به گزاش سلام نو و به نقل از خبرآنلاین، علی ربیعی، سخنگوی دولت ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا به ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری مراسم احیا به طور جمعی و با رعایت پروتکل ها اصرار کردند و یکی از دغدغه‌های وی و اعضای ستاد کرونا بود.

وی افزود: یکی از نگرانی‌هایی که وجود داشت عدم رعایت پروتکل‌ها و رعایت نکردن برخی متولیان و گزارشات بود. نگرانی این بود که مشکلاتی به لحاظ سلامت، برای کشور ایجاد شود.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر بخوانید؛

* امروز مناطق سفید به ۲۸۰ شهرستان افزایش یافته است و در روند بهبودی بیماران پس از چین و سوئیس در رتبه سوم هستیم. میانگین بهبودی ما بسیار خوب است. ۹۴ درصد بهبودی داریم درحالی که میانگین جهانی ۸۴ درصد است. میزان انتقال یک نفر به سه نفر در اسفند ماه، امروز به زیر یک نفر رسیده است یعنی یک مبتلا یک نفر هم نمی‌تواند مبتلا کند.

* ما از مراحل مدیریت و کنترل بیماری عبور کردیم و وارد فاز مهار بیماری شده ایم. فاز مهار بیماری نیازمند تداوم همکاری مردم است. ناگزیر هستیم که اقتصاد را سرپا نگه داریم و تجربه نشان داد که فاصله گذاری هوشمند یک استراتژی صحیحی بوده است.

کد خبر: 49105325

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار