دانشمندان در مرکز پژوهشگاه بیوتکنولوژی ایران و پژوهشگاه مستقر در البرز، توانستند 3 ژن اصلی کووید 19 را شناسایی کنند.

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، عزیزاله شهبازی در بازدید صبح امروز از بخش‌های مختلف پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران مستقر در البرز، با اشاره به اینکه برای سومین بار از این مجموعه دیدن می کنم، افزود: مدیر و اعضای هیات علمی پژوهشگاه گزارش مفصلی از اقدامات ارزشمندی که در 5 سال اخیر رخ داده، ارائه دادند.

وی ادامه داد: طرح های خلاقانه ای در حوزه نانو با قابلیت تجاری سازی و تولید انبوه در این پژوهشگاه اجرایی شده است.

شهبازی گفت: این پژوهشگاه تبادل علمی ارزشمند و متناظری با کشورهای مختلف دنیا و بویژه کشورهای توسعه یافته دارد.

وی با اشاره به دستاورد بزرگ این پژوهشگاه در خصوص مقابله با کووید 19 افزود: ویروس عالم‌گیر کووید 19 دنیا را به بهت فرو برده و ابعاد مختلف این ویروس همچنان ناشناخته است؛ دانشمندان در همین مرکز و پژوهشگاه توانستند که 3 ژن اصلی کووید 19 را شناسایی کنند و در حوزه کیت تشخیص این بیماری به توفیقات ارزشمندی دست یابند.

استاندار البرز اضافه کرد: بخش‌های مختلف این پژوهشگاه در حال فعالیت است و کسانی که در این پژوهشگاه کار می کنند از تاپ ترین و نخبه ترین افراد هستند. همچنین از سایر دانشگاه های مطرح کشور نیز برای پایان نامه در پژوهشگاه بیوتکنولوژی حضور می یابند.

وی با اشاره به طرح پژوهشگاه در خصوص پسماند شهری، گفت: در این راستا طی مکاتبه ای از شهرداری های استان می‌خواهم که برای عقد قرارداد تولید انرژی و کمپوست که دارای ارزش های اقتصادی بالایی است، وارد عمل شوند.

شهبازی افزود: از تمامی تولیدکنندگان حوزه صنعت و کشاورزی دعوت می کنم که از این مجموعه دیدن کنند تا به دستاوردهای عظیم پژوهشگاه پی ببرند چراکه ترغیب می شوند در زمینه های مختلف تعامل داشته باشند.

وی عنوان کرد: در این پژوهشگاه اتفاقات شگرفی به وقوع پیوسته که برای تحقق این دستاوردها دست تک تک این دانشمندان را می بوسم و به گرمی می فشارم.

استاندار البرز گفت: برای توفیقات بیشتر این موسسه عظیم که مورد توجه و حمایت رئیس‌جمهور محترم است با ظرفیت ملی و فراملی حتما تعامل و همراهی لازم را خواهیم داشت.

کد خبر: 48531577

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار