سخنگوی وزارت امور خارجه فضاسازی برخی رسانه های بیگانه درباره وقوع حادثه برای شهروندان افغانستان در منطقه مرزی با ایران را رد کرد.

به گزارش سلام نو،سخنگوی وزارت امور خارجه به تداوم فضاسازی برخی رسانه های بیگانه در خصوص وقوع حادثه برای برخی شهروندان افغانستان در منطقه مرزی با ایران واکنش نشان داد.

سیدعباس موسوی گفت: همانگونه که پیشتر توسط مقامات مختلف کشورمان بیان شد اخبار منتشره مبنی بر اینکه تعدادی از اتباع افغانستان توسط مرزبانان ایرانی مجبور به بازگشت به افغانستان با عبور از رودخانه هریررود شده و دچار حادثه شده اند را قویا تکذیب می کنیم.

سید عباس موسوی افزود: برغم بی ارتباط بودن موضوع به ایران و با توجه به درخواست مقامات افغانستان، این وزارتخانه بدلیل روابط برادرانه مبتنی بر اصول حسن نیت و حسن همجواری بین دو کشور، امروز چهارشنبه طی یادداشتی رسمی به سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران آمادگی مقامات ذیربط در ایران را برای همکاری مشترک با طرف افغانستانی برای بررسی ادعاهای مطرح شده اعلام کرد.

موسوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مرزهای خود با افغانستان را  مرزهای صلح و دوستی دانسته و بر عزم و اراده خود برای تداوم روابط دوستانه و برادرانه با کشور جمهوری اسلامی افغانستان بر اساس احترام متقابل تاکید می نماید./ ایسنا

کد خبر: 47909844

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها