«آژانس محافظت مدنی» ایتالیا اعلام کرد که شمار جان‌باختگان کرونا در این کشور از ۷۵۰۰ نفر گذشت.

به گزارش سلام نو، «آژانس محافظت مدنی» ایتالیا اعلام کرد که شمار جان‌باختگان کرونا در این کشور با ثبت ۶۸۳ مورد جدید به ۷ هزار و ۵۰۳ نفر رسید.

به گزارش چهارشنبه شب رویترز، این آژانس همچنین شمار مبتلایان جدید را ۵ هزار و ۲۱۰ نفر اعلام کرد. بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به کرونا در ایتالیا به ۷۴ هزار و ۳۸۶ مورد رسید.

ایتالیا روز شنبه با گزارش ۷۹۳ مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا رکورد بیشترین مرگ‌ومیر در یک روز را ثبت کرد.

وضعیت مرگبار شیوع ویروس کرونا در ایتالیا ساعت به ساعت وخیم‌تر می‌شود، بطوریکه وزیر دفاع این کشور از ارتش آمریکا برای مهار این همه‌گیری درخواست کمک کرد.

همچنین، ۱۰۰ متخصص روس با ۹ هواپیمای نظامی برای مقابله با کرونا به ایتالیا منتقل شده‌اند.

ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع کرونا را در چین اعلام کرد.

سازمان جهانی بهداشت پیشتر اعلام کرده بود که اروپا بعد از چین به کانون جدید شیوع کرونا تبدیل شده است.

این نهاد روز سه‌شنبه رسما هشدار داد که باتوجه به شتاب بسیار زیاد شیوع ویروس کرونا در آمریکا، این کشور پتانسیل آن را دارد که به کانون بیماری کرونا در جهان تبدیل شود.

مارگارت هریس سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت که اکنون ۸۵ درصد از همه مبتلایان به بیماری کرونا در جهان، در آمریکا و کشورهای اروپایی هستند.

/ایرنا

کد خبر: 44546837

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها