وزیر خارجه آمریکا در نشست سیاست‌های دولت ترامپ نسبت به ایران اعلام کرد با به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی، خطر نسبت به نیروهای آمریکایی در منطقه کمتر شده است.

به گزارش سلام نو، وزیر خارجه آمریکا با دفاع از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت با این اقدام، خطر نسبت به نیروهای آمریکایی در منطقه کمتر شده است.

مایک پمپئو روز جمعه در نشست سیاست های دولت ترامپ نسبت به ایران که در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان برگزار شد، افزود: من به تازگی از سفری برمی گردم که شامل عربستان سعودی و عمان بود، جایی که بزرگترین تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران متوجه ما، متحدان و شرکای ما و حتی خود مرم ایران می شود.

وی ایران را "حامی شماره یک تروریسم و ضد صهیونیسم" دانست و ادامه داد: ایران و نیابتی‌های آن نسبت به مرگ صدها آمریکایی در عراق همچون "نوروز حمید"، مسئول هستند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: نیروها و شبه نظامیان مورد حمایت ایران از بشار اسد در سوریه حمایت می کنند، دموکراسی را در لبنان و عراق تضعیف و کمک های انسانی در یمن را سرقت می کنند.

پمپئو مدعی شد حوثی های مورد حمایت ایران با صدها موشک و پهپادهای مسلح، مناطق غیرنظامی سعودی را مورد هدف قرار داد، جایی که 80 هزار زندگی آمریکایی را در خطر می انداخت.

/ایرنا

کد خبر: 43193822

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها