رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتقاد از برخی تخریب‌ها توسط گروه‌ها و جناح‌ها در آستانه انتخابات گفت: طبیعی است که دیواری کوتاه‌تر از دولت پیدا نشود

به گزارش سلام نو، محمود واعظی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استانداری مازندران با تاکید براینکه بخش خصوصی را نباید جدای از بخش دولتی بدانیم، گفت: کمک به بخش خصوصی در واقع کمک به دولت است و باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.

وی با اظهار اینکه با همکاری بخش خصوصی می‌توان برابر تحریم‌ها مقاومت کرد، گفت: باید برای سرمایه بخش خصوصی ارزش و بها قائل شد.

واعظی با بیان اینکه شرایط سختی را در کشور پشت سر می‌گذرانیم، به انتخابات فراروی اشاره و اضافه کرد: همه بخش‌ها و جناح‌ها در حال آماده سازی برای انتخابات هستند و دوم اسفند را تجلی اداره ملی قلمداد می‌کنند.

مشکلات داخلی و خارجی را با کمک هم حل کنیم

رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتقاد از برخی تخریب‌ها توسط گروه‌ها و جناح‌ها در آستانه انتخابات گفت: طبیعی است که دیواری کوتاه‌تر از دولت پیدا نشود ولی باید به گونه‌ای عمل کنیم و حرف زنیم که مردم نسبت به مسئولان بدبین نشوند زیرا کشور را بهتر باید اداره و مشکلات داخلی و خارجی را با کمک هم حل کنیم.

وی گفت: با همه تلاش‌های دولت در سراسر کشور، سفرها و دریافت گزارش‌ها، تصور نمی‌کردیم با فشار حداکثری و تحریم بتوانیم در اقصی نقاط کشور پروژه‌های بزرگ را افتتاح کنیم و پیش بریم.

واعظی با عنوان اینکه کارهای بزرگی در کشور در دست اجرا است، گفت: در حال حاضر بسیاری از دولتی‌ها تحت تاثیر تبلیغات جناح رقیب قرار دارند و ما به جای آنکه دفاع کنیم، سکوت می‌کنیم و این سکوت به منزله تأیید حرف‌های مقابل است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری یادآور شد: دولت یازدهم توانست تجهیز کارگاه و مقررات جدید و بسترهای حقوقی و قانون را فراهم کند و مسائل ناشی از تحریم‌ها را رفع کند.

وی با بیان اینکه میراث دار کارهای دولت قبلی هستیم، گفت: نتیجه تلاش‌های بین المللی، انسجام، تمرکز کردن بر اقتصاد و معیشت مردم سبب شد تا تورم بالا کاهش پیدا کند و سه سال تورم تک رقمی داشتیم.

تورم تک رقمی حاصل شد

وی با اظهار اینکه خیلی تصور می‌کردند رسیدن به تورم تک رقمی یک شعار محسوب می‌شود، گفت: در حوزه رشد اقتصادی از منفی به سمت مثبت حرکت کردیم.

واعظی با عنوان اینکه روی حرف‌ها و آینده ترامپ رئیس جمهور آمریکا نمی‌توان حساب کرد و بسیاری از کشورها نظیر چین و اروپا با ترامپ مشکل دارند و مسئله ایران فقط ترامپ نیست بلکه ترامپ یک مسئله جهانی است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری به خروج از آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: این مسئله فضای جدیدی را ایجاد کرده است و نظام، مسئولان و دولت تنها جرمشان این است که نمی‌خواهند برابر آمریکا تسلیم شوند و هزینه‌ای که امروز می‌پردازیم برای استقلال است.

راهی جز مقاومت نداریم

وی گفت: پذیرفتنی نیست یک دولتی در آمریکا امیال خود را به ما دیکته کند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری در این دوره در جنگ اقتصادی قرار داریم و اگر مقاومت کنیم پیروز می‌شویم و هیچ راهی جز مقاومت نداریم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: تحریم نمی‌تواند انسجام ما را به هم زند وآمریکا را به هدف خود نزدیک کند.

وی با اظهار اینکه شرایط پیرامونی منطقه ما حساس است، گفت: حجم روابط ایران با عراق به بیش از ۱۱ میلیارد دلار در سال است و آمریکا و عربستان تلاش دارند ما را از این بازار دور کنند و نفوذ ما را کاهش دهند.

وی با گرامیداشت شهدای مقاومت و شهادت سردار سلیمانی گفت: اگر سردار سلیمانی نبود، توفیقات عظیم در کشورهای منطقه نصیب مردم نمی‌شد و اگر از جان خود مایه نمی‌گذاشت، امروز داعش پشت مرزهای ما قرار داشت.

محدودیت‌های برجامی را لغو کردیم

محمود واعظی با اظهار اینکه پنج گام مهم برای برجام برداشته‌ایم، تصریح کرد: با گام‌هایی که برداشتیم تعهدات و محدودیت پذیرفته شده را لغو کردیم و محدودیتی برای مقدار آب سنگین و غنی سازی اورانیوم نداریم به گونه‌ای که اروپایی‌ها درخواست می‌کنند که شما به تعهدات عمل نکردید.

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: نه ما به دنبال آن هستیم برجام را برهم زنیم و نه اروپایی‌ها خواهان هستند و در چنین شرایطی تلاش داریم پس از ایجاد توازن، اهداف را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به انتخابات فراروی گفت: باید دقت کنیم آدرس غلط به خارج نفرستیم و حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات سبب اقتدار و انسجام نظام اسلامی می‌شود و باید مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رأی ترغیب کنیم و مسئولان وظیفه دارند انتخابات را سالم برگزار کنند و طوری عمل کنیم که انتخابات سالم داشته باشیم./خبرآنلاین

کد خبر: 41606792

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها