رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح در پارلمان عراق به دیدار رئیس جمهور عراق با رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست داووس واکنش نشان داد.

به گزارش سلام نو به نقل از المسله، «محمد الغبان» رئیس فراکسیون ائتلاف الفتح در پارلمان عراق به دیدار برهم صالح رئیس جمهور عراق با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست داووس واکنش نشان داد.

وی نوشت: با شما هستم مشاوران رئیس جمهور، به ویژه مشاور شیعه، با برهم صالح که خندان با قاتل فرمانده پیروزی‌ها بر داعش دیدار کرد، چگونه ملاقات خواهید کرد؟

گفتنی است که دیدار برهم صالح با ترامپ در حاشیه نشست داووس پس از اینکه نیروی هوایی آمریکا در القائم شمار زیادی از رزمندگان حشد الشعبی را به شهادت رساند و پس از آن در فرودگاه بغداد هم سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی را به شهادت رساند، موجی از انتقاد در میان گروه‌های مقاومت عراق ایجاد کرده است.

پس از اینکه برهم صالح با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست داووس دیدار کرد، نصر الشمری سخنگوی جنبش النجباء خطاب به وی گفته بود: خودت با دست خودت ساقط شدی و تن به خواری و ذلت دادی. شرفی برای عراقی‌ها نیست که کسی که خون‌های آنها و شهیدانشان را نادیده می‌گیرد از آنها باشد، برو ای جدایی طلب (اشاره به حمایت برهم صالح از همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق در سال ۲۰۱۷)./ مهر

کد خبر: 40293214

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار