حجم سیلاب سیستان و بلوچستان سه و نیم برابر در گلستان بوده و نداشتن تلفات جانی نشان از اقدامات پیشگیرانه تمامی دستگاه‌ها است. 

به گزارش سلام نو، جلسه ستاد مدیریت بحران استان به منظور جمع بندی اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌ها و خسارات وارده در سیلاب اخیر به ریاست بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور اعضای این ستاد در استانداری برگزار شد.

منصور بیجار در این جلسه ضمن تشکر از تلاش همه دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد گفت: نقطه عطف کلیه اقدامات انجام شده نداشتن تلفات جانی در این سیلاب بود که با عنایت به اینکه حجم سیلاب اخیر سه و نیم برابر استان گلستان بوده کهاین نشان از انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای قابل توجه همه دستگاه‌های اجرایی است.

وی همچنین پیام مقام معظم رهبری را موجب شتاب بخشی خدمات و اقدامات همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها عنوان کرد و حضور مقامات کشوری را نشان از توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی به منطقه سیستان و بلوچستان دانست و از مدیران خواست خدمات دولت را به نحو احسن به اطلاع عموم مردم برسانند.

ارجمندی مدیر کل مدیریت بحران استان نیز در این جلسه گفت: در سیلاب اخیر علاوه بر همبستگی کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران استان، حضور مقامات کشوری و علی‌الخصوص پیام مقام معظم رهبری امیدوارکننده و چراغ راه برای ادامه مسیر بود.

وی بیان داشت: مجموعه خسارات برآورد شده تا کنون ۳۳۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که بیشترین خسارت به ترتیب مربوط به بخش‌های راه، مسکن و کشاورزی بوده است.

ارجمندی ادامه داد: همچنین ۱۵۴۲ روستا درگیر سیلاب بودند و تاکنون جمع کل اقلام امدادی که به استان وارد شده ۳۹۵۵ تن بوده است.

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید؛ با عنایت به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارندگی‌ها طی روز‌های پایانی هفته جاری و هفته آتی و نظر به اینکه در برخی نقاط جنوبی استان شرایط زندگی به حالت عادی بازنگشته است، کلیه اعضای ستاد ضمن آماده باش با به کارگیری تمام امکانات و ماشین آلات و نیروی انسانی خود تمهیدات لازم را برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی اتخاذ نمایند./ رکنا

کد خبر: 40184554

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار