بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، در بسیاری از رسانه‌های عربی بازتاب گسترده‌ای داشت.

به گزارش سلام نو، بسیاری از رسانه‌های عربی به طور زنده خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، که به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد، پوشش دادند.

خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران امروز در محل مصلی امام خمینی(ره) به امامت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور پر شور مردم انقلابی در مصلی امام خمینی(ره)  برگزار شد.

شبکه تلویزیونی «المنار» لبنان با اشاره به این‌که پس از 8 سال نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد، گزارش داد، رهبر انقلاب اسلامی گفتند: « آمریکا سال‌هاست در سوریه، در عراق، در لبنان، در افغانستان ضربه می‌خورد. از دست قدرتمند مقاومت ضربه میخورد لکن این ضربه از همه آنها بالاتر بود. این ضربه حیثیتی بود. ضربه به ابهت آمریکا بود. این ضربه با هیچ چیزی جبران نمیشود. حالا اعلام می‌کنند که ما تحریم کردیم، تحریم‌ها را افزایش می‌دهند اما این کار نمی‌تواند آبروی از دست‌رفته آمریکا را بر گرداند. این پاسخ قدرتمندانه یک چنین خصوصیتی بود.»

پایگاه خبری «العهد» نیز با تیتر «امام خامنه‌ای: سرنوشت منطقه در گرو آزادی از هیمنه آمریکا است»، سخنان رهبر انقلاب اسلامی را منتشر کرد.

پایگاه خبری «النشره» لبنان نیز با بازتاب بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های امروز، نوشت: «آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: «نیروی قدس سپاه به لبنان، سوریه، فلسطین، عراق و یمن کمک و برای ایران نیز امنیت ایجاد کرده است.»

پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق نیز بیانات رهبری درباره ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه «عین الاسد» آمریکا را برجسته‌تر کرده و نوشته است: «رهبر ایران گفتند که ترور سردار سلیمانی ننگی بر دولت آمریکا است.»

تلویزیون «المیادین» نیز به بازتاب لحظه به لحظه نماز جمعه امروز پرداخت و این تیتر را برای بازتاب سخنان رهبری برگزید.آیت الله خامنه ای خطاب به ملت‌های عربی: سرنوشت منطقه در گرو آزادی آن از هیمنه و سیطره آمریکا و نیز آزادی فلسطین است.

شبکه تلویزیونی «الجزیره» نیز به بازتاب سخنان رهبری پرداخته و این محورهای اظهارات ایشان را برجسته کرد: «سیلی که سپاه پاسداران ایران به ایالات متحده زد ضربه موثر نظامی بود اما مهمتر و بالاتر از ضربه نظامی، ضربه حیثیتی بود، ضربه به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود.»

الجزیره همچنین به بخش دیگری از سخنان رهبری خطاب به کشورهای اروپایی اشاره کرد و از قول ایشان گزارش داد که رهبری ‎اعلام کردند: «نمی‌توان به سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای اعتماد کرد.»

تلویزیون سعودی «العربیه» که به موضعگیری ضد ایرانی مشهور است از قول ایشان اعلام کرد روزی که ایران به مواضع آمریکا در عراق حمله کرد، "یوم الله" ( روز خدا) و "ضربه‌ای به وجهه آمریکا" بود.

روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» نیز با اشاره به این‌که رهبر معظم ایران برای اولین باز از 8 سال پیش خطبه‌های نماز جمعه را امامت می‌کند، این تیتر را برای گزارش خود انتخاب کرد: «آمریکا سیلی بزرگ دریافت کرد و پاسخ موشکی هیبت ابرقدرتی آمریکا را شکست. »

پایگاه خبری «اسپوتنیک» عربی هم از قول آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران تیتر زد: «سپاه قدس رزمندگان بدون مرز هستند.»

روزنامه عرب‌زبان «القدس العربی» چاپ لندن نیز این تیتر را برای گزارش خود انتخاب کرد: «(آیت‌الله) خامنه‌ای: ایران به آمریکا سیلی زد... نمی‌توان به اروپایی‌ها در توافق هسته‌ای اعتماد کرد.»

القدس العربی نوشت: در طول سخنرانی رهبر معظم ایران بارها شعار «مرگ بر آمریکا» شنیده شد.

بازتاب‌های خبری سخنان رهبر  معظم انقلاب اسلامی ایران در نماز جمعه این هفته همچنان در رسانه‌های خبری منطقه ادامه دارد ./ تسنیم

کد خبر: 39780059

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار