محمد جلال فیروزنیا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با اشاره عواقب ترور فرمانده سابق سپاه قدس تاکید کرد که جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نقض حاکمیت عراق به شمار می رود.

سفیر کشورمان در بیروت با اشاره به اینکه به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نقض حاکمیت عراق است تاکید کرد: آمریکایی ها مسئول تمام تبعات ترور شهید سلیمانی هستند.

به گزارش سلام نو، محمد جلال فیروزنیا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت در گفت وگو با شبکه المیادین تاکید کرد که جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نقض حاکمیت عراق به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها مسئول تمام تبعات ترور شهید سلیمانی هستند.

سفیر کشورمان در لبنان همچنین تاکید کرد که به شهادت رساندن سردار سلیمانی توسط آمریکا جنایتی وحشتناک است.

به گزارش ایسنا، پنتاگون، بامداد دیروز(جمعه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که سردار سپهد سلیمانی را به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد ترور کرده است.

صبح جمعه، خبر شهادت سردار سلیمانی در بیانیه‌ای از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم تایید شد.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این اقدام جنایتکارانه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایتکاران با انتقام سخت منتقمین خون سردار سلیمانی در زمان و مکان مناسب روبرو خواهند شد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز چند ساعت پس از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، یک جلسه غیر علنی درباره تحولات خاورمیانه تشکیل داد.

انتهای پیام

کد خبر: 38740904

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار