عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: به نحوه بازپرسی اعتراض کردم که باعث شد قرار کفالتم به وثیقه تبدیل شود.

به گزارش سلام نو، «مهدی محمودیان» عصر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا دلیل احضار خود به دادسرای فرهنگ و رسانه را امضای نامه موسوم به ۷۷ نفر عنوان کرد و افزود: البته در جلسه ۱۹ آذر، بازپرس برای من قرار کفالت صادر کرد که اگر این قرار به وثیقه تبدیل نمی‌شد، همان روز آزاد می‌شدم.

وی با تاکید بر اینکه رفتار بازجوها و مسئولان زندان با من محترمانه بود، افزود: از ۱۹ آذر تا روز آزادی در بند ۲۹ زندان اوین بازداشت بودم و در این مدت تحت بازجویی بودم.

محمودیان یادآور شد: در پی اتفاقات آبان ۹۸، ما به شرایط کنونی کشور انتقاد و اعتراض داشتیم و این اعتراض را در بیانیه ای ذکر کردیم و در همین راستا ۷۷ نفر از چهره های اصلاح طلب بیانیه صادر کردند و من هم یکی از امضا کنندگان آن بیانیه بودم.

این فعال اصلاح طلب اظهار کرد: همه بزرگان نظام در این اصل که انتقاد و اعتراض از حقوق اولیه همه ایرانیان است اتفاق نظر دارند؛ ولی سوال اینجاست که چه اعتراضی مسالمت آمیزتر و قانونی تر از صدور بیانیه وجود دارد؟

محمودیان پیرو امضای نامه ۷۷ چهره اصلاح‌طلب پیرامون وقایع هفته آخر آبان پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه روز ۱۹ آذر بازداشت شده بود./ ایرنا

کد خبر: 38326810

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها