علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز اعلام کرد: اگر اروپا به کاهش تعهدات ادامه دهد ایران برای ایجاد موازنه در تعهدات، گام‌بعدی کاهش تعهدات برجامی را برمی‌دارد.

به گزارش سلام نو، «دریابان علی شمخانی» صبح امروز در دیدار «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی فدارسیون روسیه با وی، با توجه به سابقه موفق همکاری راهبردی دو کشور در مبارزه با تروریسم بر ضرورت تقویت بیش از پیش اشتراک مساعی دو کشور در ایجاد ثبات و امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد.

وی، تشکیل دومین نشست گفت و گوی امنیت منطقه ای و حضور فعال روسیه و دیگر کشورهای حاضر در این نشست را نشان از توجه وثیق و اراده قاطع این کشورها برای بهره گیری از ظرفیت‌های بومی به منظور حفظ و گسترش صلح و امنیت در منطقه توصیف کرد.

شمخانی بروز هر گونه ناامنی در منطقه را خواست و اراده کشورهای فرا منطقه‌ای بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد؛ هوشیاری مستمر و تداوم همکاری‌های دسته جمعی منطقه ای می‌تواند ضمن دفع شرارت‌های دشمنان، تضمین کننده آرامش و ثبات باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از مواضع اصولی روسیه در مواجهه با اقدامات غیرقانونی آمریکا در قبال برجام و حمایت از فرآیند کاهش تعهدات هسته ای ایران دربرجام که بدلیل بدعهدی آمریکا و بی‌عملی اروپا صورت گرفته است؛ گفت: اگر مسیر عدم اجرای تعهدات از سوی اروپا تداوم یابد ناگریز هستیم برای ایجاد موازنه در تعهدات، گام‌های بعدی را برداریم.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات تداوم اجلاس گفت و گوهای امنیتی منطقه ای را که به ابتکار ایران شکل گرفته، نشان روشنی از احساس مسئولیت کشورهای منطقه برای همکاری در زمینه استقرار صلح و ثبات است.

وی ضرورت همکاری همه طرف‌ها برای استقرار امنیت و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرارد داد و افزود: برای جلوگیری از رشد مجدد تروریسم در سوریه، تداوم ابتکارهای سیاسی در چارچوب روند آستانه بسیار تعیین کننده است.

پاتروشف، برجام را موافقتنامه ای بین المللی و لازم الاجرا عنوان کرد و اظهار داشت: بهره مندی ایران از حق قانونی خود در برجام و اجرای دقیق تعهدات سایر کشورها ،ضرورتی غیر قابل اجتناب برای حفاظت از برجام است

/ایرنا

کد خبر: 37239207

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها