حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: میزان تخلفات صنفی بعد 21 روز از اصلاح قیمت بنزن به میزان 110 درصد افزایش یافت.

به گزارش سلام نو، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اعلام کرد: در این ۲۱ روز اخیر، تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای واحدهای صنفی، ۲۵ هزار و ۴۱۶ فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته افزایش ۱۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حسین مدرس خیابانی» در شصت و نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور اضافه کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها با ۱۸۵ درصد افزایش، بیش از ۱۶۹ میلیارد و ۸۷۱ میلیون ریال برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: بازرسان سازمان حمایت، سازمان‌های صنعت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین اتحادیه‌های تحت پوشش، در ۲۱ روز بعد از اجرای طرح تشدید بازرسی بعد از اصلاح قیمت بنزین، حدود ۵۱۶ هزار و ۲۹۰ مورد بازرسی انجام داده‌اند. همچنین برای ۳۷ هزار و ۹۴۳ متخلف صنفی برگه گزارش بازرسی به ارزش بیش از یک هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال صادر و مراتب را جهت بررسی های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع کرده‌اند.

مدرس خیابانی اضافه کرد: تعداد بازرسی سازمان حمایت و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در این ۲۱ روز بیش از ۲۹۸ هزار و ۷۶۵ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه ماه گذشته بیش از ۷۰ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از طریق سامانه ۱۲۴ و برنامه آپ که شکایت مردمی را در سطح عرضه وصول می‌کند، در این ۲۱ روز بیش از ۲۵ هزار و ۱۲۵ مورد شکایت دریافت و مورد رسیدگی قرارگرفته است.

این مقام مسوول گفت: بازرسی اصناف نیز در این مدت بیش از ۲۱۷ هزار بازرسی در سطح خرده فروشی و عمده فروشی ها انجام داده و برای بیش از ۱۱ هزار متخلف صنفی پرونده تخلف تشکیل و مراتب را به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارجاع داده است.

استقرار پایگاه‌های بازرسی اصناف در مراکز بزرگ تجاری استان‌ها

قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی افزود: با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور و با محوریت اتاق اصناف در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها و در مراکز بزرگ تجاری و بازارهای مرکزی شهرها، پایگاه‌های دائمی بازرسی مستقر می شود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: هم اکنون در ۱۷ استان پایگاه‌های بازرسی دایر شده و ۶۱ پایگاه فعال وجود دارد که با دریافت شکایت‌های شهروندان در مراکز تجاری در همان محل به تخلفات گزارش شده رسیدگی می‌کنند./ایرنا

کد خبر: 36464621

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها