مدیرعامل کنونی فولاد که سابقا در ذوب آهن مدیریت می کرد درباره مساله رضاشکاری و اینکه او گفته وکلای روبین کازان به شکایت ذوب آهن می خندند، گفت: ما برای حق ترانسفر 5 میلیون دلار می خواهیم بگیریم و اگر حتی 10-15 درصد را بگیریم آن وقت وکلای روبین کازان  گریه خواهند کرد.

به گزارش سلام نو، فولاد امروز در تهران میهمان سایپا بود و در نهایت با یک امتیاز به اهواز خواهد رفت. سعیدآذری مدیرعامل این فصل فولاد در پایان این بازی برابر خبرنگاران قرار گرفت و درباره مسایل مختلف صحبت کرد. او در ارتباط با بازی گفت:" هم ما و هم سایپا خیلی سختکوش در این بازی ظاهر شدند. در مورد سایپا هم باید بگویم اینکه امروز موفق به برد نشدند را باید بگذاریم کنار. سایپا دوران گذار را طی می کند و ابراهیم صادقی که مرد اخلاق و مبارزه بوده می تواند این تیم را به اوج برساند."

او افزود:" به نظر من سایپا با انتخاب صادقی کار ارزشمندی کرده و رسانه ها و همه ما باید از این بچه ها حمایت کنیم. در این رابطه نباید به نتیجه نگاه کرد. سیاست های سایپا را نمی دانم و دخالتی هم نمی کنم اما فکر می کنم حضور صادقی اتفاق بسیار خوبی است و باشگاه ها باید به این مهم کمک کنند چرا که با این کار در نهایت به فوتبال ایران خدمت کرده ایم. ما مربیان ایرانی خیلی خوبی امروز داریم و همانطور که گفتم همه رسانه ها و فوتبالی ها باید از این موضوع حمایت کنند."

آذری درباره بازی گفت:" سایپا امروز خیلی جنگید و صادقی و نکونام روی نیمکت دو تیم تلاششان را کردند و این می تواند نوید خیلی خوبی برای مربیان جوان ایرانی باشد. با این وجود من فکر می کنم یک امتیاز خارج از خانه هم برای ما خوب بود و مساوی نتیجه عادلانه به حساب می آید."

مدیرعامل فولاد خوزستان درباره ماجرای مارک ویلموتس گفت:" این تصمیمی است که مدیران کلان ورزش ما باید بگیرند. من شرایط قرارداد ویلموتس را نمی دانم اما به نظر رفتارش مبتنی بر قراردادش است. حتما در قراردادش چیزهایی هست که چنین رفتاری می کند." او همچنین گفت:"  من نمی توانم به عنوان یک ایرانی این را بپذیرم که کسی با احساسات مردم ما بازی کند. دوباخت برابر تیم هایی که خیلی وقت نمی باختیم اصلا قابل قبول نیست بخصوص اینکه  بحث گرو گروکشی باشد. من فکر می کنم ویلموتس تا وقتی خوب بود که پرده حیا دریده نشده بود. من اگر به جای تاج بودم این کار را می کردم اما شنیدم بندی هست که فسخ یکطرفه منجر به پرداخت غرامت می شود."

آذری اضافه کرد:"  باید ببینیم می خواهیم این غرامت را بدهیم و به جام جهانی برویم؟ آن هم در حالی که رفتن به جام جهانی 20 میلیون دلار درآمد دارد. باید ببینیم هزینه این فرصت از دست رفته را حاضرند بدهند؟ من جای تاج بودم بین 2 میلیون دلار غرامت و 20 میلیون دلار، جام جهانی را انتخاب می کردیم. فکر می کنم عامه مردم و کارشناسان از ویلموتس راضی نیستند و او مورد وثوق هواداران نیست و چنین وجاهتی را روی سکوها ندارد."

حق پخش اینترنتی

مدیرعامل فولادخوزستان در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره واگذاری حق پخش اینترنتی مسابقات پرسید گفت:" اگر ماجرای حق پخش اینترنتی رقم بخورد  تابوی حق پخش شکسته خواهد شد. در لیگ برتر خیلی از تیم ها وابسته به دولت و صنعت هستند اما اگر حق پخش نباشد همین تیم ها هم توانشان کاهش پیدا خواهد کرد. همه این شرکت های صنعتی در حال واگذاری به سهامی عام هستند و مطمئنا مردم هرچقدر فوتبال را دوست داشته باشند اما خانواده هایشان را بیشتر دوست خواهند داشت و این موضوع به چالش کشیده خواهد شد."

او همچنین درپاسخ به این سوال که چقدر از مراحل واگذاری باخبر است گفت:" نیازی نیست فدراسیون فوتبال چیزی را برای ما توضیح بدهد. ما اعضای مجمع را انتخاب کرده و آن ها هیات رئیسه را برگزیدند وکاملا به آن ها اطمینان داریم. همین که به صورت حرفه ای این قرارداد را بسته اند و حق و حقوق باشگاه ها را بگیرند کفایت می کند."

آذری در بخش دیگری از صحبت هایش بازهم به مساله مارک ویلموتس پرداخته گفت:" همه می دانند من  هستم که تا جایی که توانش را داشتم همیشه پشت مربیان تا آخرین لحظه ایستاده ام  مگرزمانی مدیران کارخانه زورشان بیشتر بوده است. اما واقعیت این است  وقتی لیگ برتر و جام حذفی را دارید می توانید ریسک و مربی را حفظ کنید اما در بازی های دوره ای مثل این که فرصت جام جهانی دارد از دست می رود نمی توان فرصت داد.  سالی که نکوست، از بهارش پیداست و آقای تاج هم باهوش تر از این حرف ها است. مطمئن باشید فدراسیون و وزارت ورزش با تحلیل کارشناسی اگر به این نتیجه برسند که ویلموتس باید برود درنگ نمی کنند. امیدوارم فرصت رفتن به جام جهانی را از دست ندهیم."

او در ادامه درمورد مساله رضاشکاری و حق رشد و حق ترانسفر این بازیکن گفت:"  این اولین باری است که حق آموزش گرفته می شود." آذری در این رابطه که شکاری گفته وکلای روبین کازان به شکایت ذوب آهن می خندیدند گفت:" می توانند بخندند و شاید یک روزی گریه کنند. آن ها می خندند چون از قوانین خبر ندارند اما این پولی که از روبین کازان پرداخت می شود مربوط به حق آموزش است. ما برای حق ترانسفر 5 میلیون دلار می خواهیم بگیریم و اگر حتی 10-15 درصد را بگیریم آن وقت وکلای روبین کازان  گریه خواهند کرد."/ ورزش سه

کد خبر: 36042711

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها