رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که با حرکت عظیم باشکوه و گسترده مردم در سراسر کشور فتنه اخیر خاموش شد، گفت: برای مسئولان، مسئولیت بزرگتری پدید آمد که به فکر حل مشکلات مردم باشند.

به گزارش سلام نو به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با قدردانی از مردم وفادار و با بصیرت ایران اسلامی افزود: مردمی که در سراسر کشور در صحنه حاضر شدند و علیه فتنه‌ای که پشت سرش مسلما قدرت های سلطه‌گر بودند به گونه ای قیام و حرکت کرده که الحمد الله آتش فتنه را خاموش کردند.

وی اظهار داشت: فتنه‌ای که مسلما برخی از کشورهای غربی، برای آن هزینه های گزافی کرده بودند تا بر موج اعتراضات مردمی سوار شوند و آن را تبدیل به آشوب و جریان براندازی کنند در حالی که حتما حد فاصل روشنی میان اعتراض و انتقاد و بین فتنه گری و آشوبگری و تخریب وجود دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه  انتقاد حق مردم است و به نفع مسئولان است که انتقادات مردم را بشنوند، خاطر نشان کرد: فشارهای اقتصادی در سال های اخیر حتما مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده که باید همه بخصوص دولت و دستگاه های اجرایی و البته قوای دیگر به آن توجه داشته و در حل آن جهادگونه عمل کنند.

وی در ادامه به موضوع تخریب های آشوبگران اشاره کرد و افزود: مساله تخریب و آشوب موضوع دیگری است. این که بانک ها را به آتش بکشند، کارگاه های شخصی مردم را به آتش بکشند. عده ای زیادی را در این شرایط دشوار بیکار کنند و اموال عمومی را تخریب کنند و مورد هجمه قرار بدهند این ها انتقاد نیستند و دشمنان برای این کار سرمایه گذاری کرده بودند و هزینه های گزاف کرده بودند که بهره ببرند که به لطف حق تعالی، به فضل الهی با حرکت عظیم و پر جوش مردم در سراسر کشور این فتنه خاموش شد منتها برای مسئولان، مسئولیت بزرگتری پدید آمد که به فکر حل مشکلات مردم باشند، اقناع افکار عمومی داشته باشند و مردم را در جریان بگذارند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: هیچ سرمایه ای بزرگتر از خود مردم در حل مشکلات نیستند و تببین ها و توضیح ها باید به سویی باشد که اقناع عمومی و رضایتمندی مردم را در بر داشته باشند. مردم بصیر و فهیم ایران که وقتی به این نتیجه می رسند که دشمن در پشت صحنه فتنه انگیزی می کند به صحنه می آیند و مقابله می کنند.

وی تاکید کرد: اگر مسائل برایشان مطرح بشود حتما برای حل مشکلات کمک می کنند لذا باید در اینجا هم تشکر و تکریم و تعظیم کنیم نسبت به این حرکت عظیم و پر معنای مردم در سراسر کشور و هم درخواست کنیم از همه مسئولان و نهادها که هر آنچه برایشان ممکن است برای حل مشکلات مردم، ان شا الله انجام دهند تا مشکلات مردم مرتفع شود.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: نکته دوم تبریک و تهنیت است به مناسبت سالگرد تاسیس سازمان بسیج مستضعفین واقعا فکری که حضرت امام راحل القا کرد و بر اساس آن این سازمان تاسیس شد اندیشه بلندی بود با تاثیرات شگرف و عمده اهمیت این سازمان مردمی بودن آن است که از میان توده های مردمی با اتکای به مردم مشکلات را حل کنند. در زمان دفاع مقدس در صحنه بودند و بعد از دفاع مقدس هم در سازندگی کشور هر کجا که توان داشتند در میدان بودند و امروز هم در میدان هستند.

وی گفت: باید افراد جهادی در میدان باشند، افرادی که از جنس خود مردم باشند. این موضوع در بسیج متبلور است. هم کار جهادی و هم اهداف الهی و ارزش های الهی. این ترکیب، ترکیبی معنوی و انقلابی است که امیدواریم که خداوند به همه بسیجیان توفیق بدهد و به ما هم توفیق قدردانی و همراهی بدهد تا این مسیر ادامه پیدا کند و مشکلات کشور با کار جهادی و با حضور بسیجی و بسیجی گونه در سراسر کشور مشکلات حل شود./ ایرنا

کد خبر: 35364437

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها