حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز در روستای زلزله زده دستجرد میانه حاضر شد و از نزدیک با مردم آسیب دیده این روستا دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جریان این بازدید با حضور در تعدادی از چادرهای اسکان موقت زلزله‌زدگان و گفت‌وگو با آنان ضمن دلجویی از آسیب‌دیدگان در جریان اقدامات انجام شده و روند کمک‌‌رسانی‌ها قرار گرفت.

مردم آسیب دیده روستای دستجرد در این بازدید که در یک فضای صمیمی انجام شد، مشکلات و نیازمندی‌های ضروری خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند.

یکی از خانواده‌های آسیب دیده از زلزله که از خانواده معظم شهدا بوده و ۳ نفر از اعضای این خانواده در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نایل آمده‌اند، ضمن ابراز خوشحالی از حضور رئیس‌جمهور در روستای دستجرد و با قدردانی از کمک‌رسانی‌های انجام شده، برخی از مشکلات باقیمانده را در راستای بهبود وضعیت مردم روستا مطرح کردند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه با حضور در روستای زلزله‌زده دستجرد شهرستان میانه با بیان اینکه بسیار خوشحال هستم که محضر شما هستم، افزود: به همه اهالی روستا قول می دهم که دولت تا پایان کار در کنار شما ایستاده و کمک هایی که برای بازسازی و مرمت ساختمان های تخریب شده یا آسیب دیده لازم است، به حول و قوه الهی پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: مبالغ بلاعوضی که دولت برای کمک به زلزله زدگان و ساخت واحدهای مسکونی قول داده، در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه خانه های آسیب دیده به گونه ای احداث شود که در زلزله های احتمالی بعدی دچار آسیب نشوند، اضافه کرد: کشور ما ایران در بسیاری از مناطق روی خط زلزله قرار دارد، خانه های دچار آسیب می شوند و بنابراین باید خانه ها به گونه ای ساخته شود که هیچ گونه خسات جانی و مالی به مردم وارد نشود.

روحانی ادامه داد: از استاندار می خواهم که نیازمندی های مردم زلزله زده آذربایجان شرقی احصا و در اسرع وقت رسیدگی شود؛ اگر مردم کانکس یا پول می خواهند انتخاب به اختیار خود مردم است.

وی با اشاره به اینکه روستای دستجرد ۱۱ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است، گفت: این مردم همواره کنار انقلاب، نظام و رهبری هستند و حافظ شرف و اخلاق و ناموس شان دردفاع از کشور هستند.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی همیشه در خط مقدم دفاع مقدس و دفاع از ایران بوده است، اضافه کرد: روستاها و مناطق این استان نیز همواره در طول دفاع مقدس در خط مقدم بوده و ما نیز خادم شما هستیم و وظیفه داریم با تمام توان و  امکانات در خدمت شما باشیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت از هیچ کاری دریغ  نخواهد کرد، اظهار کرد: امیدواریم بنیاد مسکن همه واحدهای مسکونی را بازسازی و مقاوم سازی کند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

وی گفت: امیدوارم با اقدامات انجام شده روستاییان در آینده به فعالیت های کشاورزی و دامپروری با خیر و برکت خود ادامه دهند، در آرامش باشند و در دنیا و آخرت شان سعادتمند شوند.

/ایلنا

کد خبر: 35335768

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار