علیرضا منصوریان در نشست مطبوعاتی قبل از بازی حساس با فولاد خوزستان گفت: نمی خواهم جایگاهم را از دست بدهم و خیلی ها هم چشمشان به این جایگاه است و خیلی ذوق کردند که در مقام جانشینی من اسمشان آمده و لذت بردند.

به گزارش سلام نو،  علیرضا منصوریان در نشست مطبوعاتی قبل از دیدار با فولاد خوزستان مقابل خبرنگاران قرار گرفت و سخنان زیادی را مطرح کرد. وی در ابتدا گفت: بازی فردا بسیار مهم است و به شخصه با توجه به شرایطی که داشتم برای من مهم تر است. سعی کردیم در دو هفته گذشته نهایت دقت را داشتیم تا حس وحدت و دوستی را بین بازیکنان زیاد کنیم تا از این طریق به نتیجه فنی و تاکتیکی خوبی برسیم. این عامل باعث می‎شود در ادامه مسابقات نتایج بهتری بگیریم. سعی کردیم در این تعطیلات نقاط ضعف خودمان که از آنجا ضربه زیادی در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر خوردیم، برطرف کنیم. به تیم جواد نکونام و سعید آذری خوش آمد می‌گویم. امیدوارم میزبان خوبی باشیم و در نهایت با سعی و تلاش بچه‌ها به برد برسیم. باید اشتباهات فردی را به حداقل برسانیم و با روح جنگندگی بالایی که داریم به موفقیت برسیم.

وی در ادامه گفت: ما بیشتر به این فکر می‌کنیم که نتیجه بازی را به نفع خودمان کنیم. طبیعی است فردی که قبلا در باشگاهی بوده و بعدا مقابل تیم سابق خود قرار می‌گیرد دچار هیجان زیادی می‌شود. ما باید داخل زمین بجنگیم و نهایت امتیاز را بگیریم. نگاهی به حساسیت نداریم و فقط به نتیجه نگاه داریم. حریف را در 15 روز گذشته آنالیز کردیم. خود من در این مدت روزی 7،8 ساعت شخصا فولاد را زیر نظر گرفتم. حساسیت موضوع برای سرمربی بیشتر باشد، امید بیشتری به برد داریم. من امروز می‎‌گویم در سه هفته آخر خیلی ناراحت بودم. خوب بازی می‌کردیم اما نتیجه نگرفتیم به خاطر همین به بازیکنان یاد دادم که بازی قشنگ امتیاز ندارد. همیشه بازی ایران و استرالیا را برای بازیکنان مثال می‌زنم. آن موقع 45 میلیون نفر بودیم. برای آن جمعیت اصلا کیفیت مهم نیست می گویند نتیجه را بگیر و بعد از بیست سال برویم جام جهانی. خیلی از بازیکنان نیاز نبود زیبا بازی کنیم و من سعی کردم در این ده روز اصول حرفه ای را به بچه ها یاد بدهم خیلی مواقع لازم نیست واقعا با کیفیت شماره یک در زمین باشند در لحظه ای که لازم است سه امتیاز را سیو کنیم برای هوادار این کار را انجام بدهیم.

منصوریان ادامه داد: می دانیم تیم ما خیلی خوب بازی می کند سرعت و نحوه بازی مان خیلی خوب است اما باید به سه امتیاز فکر کنیم. این سه امتیاز است که در مجموع از ثبت می شود. کسی یادش نمی آید که سال 88  ذوب نایب قهرمان آسیا شد بازی را در کره جنوبی بردیم ، یا الهلال را درعربستان بردیم کیفیت دیگر اهمیت نداشت ونتیجه مهم بود. امیدوارم هم کیفیتمان خوب باشد و هم سه امتیازها را بگیریم.

او درباره کنار گذاشتن دو بازیکن از ترکیب تیم ذوب آهن گفت:" ما جلسه هیات مدیره مان سه ساعت طول کشید. شما وقتی احساس لغزش بهتان دست می دهد میدان برای برخی باز است که بتوانند لطمه بزنند. دو سه روزنامه و بسایت پیش بینی کردند، این وبسایت ها زمانی که در استقلال هم بودم خبرهای کذبی می زدند. این زندگی راحتی است اگر از کسی طلب نداشته باشم بدهکار کسی نیستم. وامدار هیچکس در این فوتبال نیستم به غیر از خانواده و دوستان خوبم که کمتر از انگشتان دست هستند. می دانستم که ممکن است اخبار کذبی منتشر کنند. چون می دانم از کنار فوتبال برای خودشان شان و ثروت رسیدند و من به این ها انتقاد دارم. اگر روزی همه از شما تعریف کردند  باید بیشتر ترسید. من با منتقدانم منطقی برخورد می کنم. اگر بتوانم با تیمم به نتیجه برسم جواب منتقدان را دادم و اگر نه بیشتر تلاش کنم. زندگی من براساس تلاش و دعای پدر و مادرم است. طبیعی است که منصوریان با هزار آرزو اصفهان را انتخاب کرده با وجود انتخاب های خوب دیگری که داشت. من خودم بعد از استقلال نیاز به استراحت داشتم و بعد از آن وقتی ذوب به من پیشنهاد داد بحث مالی نداشتم . دوست داشتم اصفهان را تست کنم و می خواستم با ذوب آهن کار کنم.

سرمربی ذوب‌آهن در خصوص شرایط تیمش گفت: من یک تیم آسیب خورده را گرفتم و با کمک باشگاه توانستیم از این مقطع سخت رد شویم. لحظات ناامید کننده هم داشتم در اوایل حضورم. باشگاه ذوب آهن در تاریخ 40-50 ساله اش نشان داده که پای مربی اش می ایستد. اینجا پروفسوری به نام لیادین بوده که مثل رایکوف خدمات زیادی کرده است. من نمی خواهم جایگاهم را از دست بدهم و خیلی ها هم چشمشان به این جایگاه است. برخی لیاقتش را دارند و برخی از این بازار گل آلود دنبال یک کوسه بزرگ بودند خیلی ذوق کردند که در مقام جانشینی من اسمشان آمده و لذت بردند. ولی آدمی نیستم که شانه خالی کنم. خیلی هم با مدیرعامل و هیات مدیره و رئیس کارخانه صادقانه صحبت کردم، اتفاقاتی که بعد از رفتن من می افتد برایشان پیش بینی کردم هزینه ها را پیش بینی کردم و به عنوان یک سرمایه ایرانی این شانس را خواستم که بتوانم ذوب را به اوج برسانم و هم از اعتبار و زحمتی که در مربیگری برای خودم کشیدم دفاع کنم. من روزی دوازده ساعت وقت می گذارم و.  فکر می کنم اگر این مسیر ناهموار طی شود این صبر ذوب آهن به خاطر حفظ یک سرمایه داخلی باعث افتخار شود با علم  به اینکه آسیب خوردن من آسیب خوردن یک نسل است. این ها را راحت گفتم و تشکر می کنم از مدیرعامل و هیات مدیره و رئیس کارخانه ...این ها را مقایسه می کنم در تیم نفت ، من همین شرایط را در نفت سال دوم داشتم و همین اتفاقات افتاد و از آنجا گذر کردم. به من شانس ندادند به جوان فوتبال ایران شانس دادند  و تمام تلاشم را می کنم از این بحران رد شویم.

شاید اتفاقات هفته گذشته برای من علیرضا منصوریان یک رویکرد جدید از مربیگری بود. یک سری اتفاقاتی که فکر می کردم بعد از نبودنم قرار است اتفاق بیفتد پیش آمد. الان که من هستم و به بچه هایم هم گفتم باید با تمام وجود بجنگید اگر می خواهید قیمت تان پایین نیاید. اصلا بحث علیرضا منصوریان و ذوب آهن نیست، یک برای خانواده بجنگید و دوم برای ذوب آهن و سوم برای خودتان. من فقط تا لب چمن می توانم در کنارتان باشم و مابقی در اختیار خودتان است.

در مورد دو عزیزی که از جمع ما جدا شدند، خیلی خوب جدا شدند. من آنها را صدا کردم و گفتم دیروز این موقع شاید انتخاب هیات مدیره به شکلی بوده باشد که من نباشم و حالا که ادامه راه با من است تشخیص من این است که با شما در داخل فوتبال نباشم و بیرون فوتبال شرایط فرق می کند. اگر دوست داشتید رفاقت مان پابرجا باشد و اگر نه مثل دو سه بازیکن دیگرم که خودم می‌دیدم وقتی به سمت شان می‌روم مسیرشان را تغییر می دهند. زندگی همین است. شما باید تابع برخی اتفاقات جبری و البته برخی اتفاقاتی که روی تصمیم شما انجام می‌شود باشید. خیلی خوب جدا شدیم. در مورد بازیکنان خارجی هم آنها این فرصت را طی روزهای آینده وقت خواهند داشت تا خود را نشان دهند و تحمیل کنند و اگر نکنند برای من منابع باشگاه برایم اهمیت زیادی دارد. ما باشگاهی نیستیم که چند میلیارد به ما آسیب بخورد و عین خیال مان نباشد. برای تومان به تومان و میلیون به میلون برنامه ریزی می کنیم و برای همین جوانان خوبی به تیم آوردیم. اگر نتوانند در خدمت این عزیزان هم نخواهیم بود. با چند بازیکن دیگر هم جلسه شخصی داشتم و خواستم آنها را از خواب بیدار کنم. از خواب غفلت بیدار شوند و بدانند یک بازنشسته شاید ماهی دو و نیم میلیون درآمد داشته باشد اما خدا به آنها عنایت داشته که بین 85 میلیون نفر یکی از 25 بازیکن ذوب آهن باشند. 16 تیم داریم که هر کدام 25 بازیکن دارند و خدا به ما لطف داشته که اینجا هستیم. ما باید نهایت استفاده را ببریم و خدا را شکر کنیم. زنگ خطر را برای آنها به صدا در آوردم و از خواب بیدارشان کردم. اگر این عزیزان خودشان را منطبق با تیم نکنند من باید به دنبال امانتداری تیم باشم. ببخشید که طولانی جواب دادم و مثل اینکه شما از کامپیوتر بپرسید چه خبر و یک قطار خبر بدهد! (خنده)

وی درباره خروجی جلسه با هیات مدیره گفت: من تعهد کردم در 5 بازی 10 امتیاز بیاورم. این یک بخش از آن بیزینس فوتبال است و بخش دیگری شما باید اعتبار خودتان را هم ببینید. از آنها تشکر می کنم و خیلی ممنون هستم. از فردا شروع می شود. 5 بازی و 10 امتیاز و این منطق فوتبال است. دو ارث از خانواده بردم که یکی امانتداری و دیگری ممنون داری است. هر زمان که اینجا باشم ممنون دار هستم و هر لحظه ای که نباشم امانتدار هستم. کاری که طی این سال‌ها انجام دادم.

علیرضا منصوریان در واکنش به یکی از خبرنگاران که به او گفت دل پری دارد گفت: اشکال ندارد حاج آقا! شما وقتی می‌روید داخل استخر باید بدانید که کاملا خیس می‌شوید.

سرمربی ذوب آهن درباره اینکه آیا تصمیم دیگری برای کنار گذاشتن بازیکنانش دارد گفت: یکی از روزنامه ها بود که گروه خبری و روابط عمومی ما خبرش را تکذیب کردند. من 3-4 دفاع دارم و وحید محمدزاده یکی از آنهاست. آن دیگر می رود برای جنگ.

وی درباره محروم و مصدومان تیمش و شرایط خلعتبری گفت: خوشبختانه محروم نداریم اما چند بازیکن ما مصدومیت جزیی دارند. چند بازیکن ما هم در مرز محرومیت قرار دارند که باید مراقب باشند. درباره خلعتبری باید بگویم که ما او را همیشه داریم. او یا داخل زمین می‌رود یا اینکه بهترین ژوکر فوتبال ایران است. مثل بازی با شاهین که در تعیین شرایط بازی او نقش اول را دارد. داشتن خلعتبری در کنار قاسم حدادی فر یک سرمایه بزرگ است. آنها سرمایه ما در رختکن هستند. تمام سال ها تلاش می کردم که قاسم را بدزدم تا به نفت یا استقلال ببرم. خیلی سخت بود که قاسم را از اینجا بکنیم. وقتی به استقلال رفتم به او زنگ زدم که قرارداد سه ساله برایت می فرستم و رقمش را بنویس و بیا. نمی دانم لطف و عنایت پروردگار چطور بود که او فردایش رباط پاره کرد. ولی آن روز یک لطف و عنایتی بود که من آمدم و به قاسم اضافه شدم.

به دوست خوبم مهدی امیرآبادی تسلیت می گویم که در غم پدرش به سوگ نشسته و امروز به عنوان نماینده باشگاه ذوب آهن و از طرف هواداران این غم را تسلیت می‌گویم. هر دو سه هفته یک ذوبی عجیب غریب می بینم و یک سری هم کنار زمین ما می‌آیند در زمین ملت. وقتی به منزل آقای فروتن رفتم احساس کردم تمام تشکیلات ذوب روبروی من نشسته. این آدم برای ذوب آهن گریه کرد و به شخصه افتخار می کنم که ذوب همچین آدمی را دارد. این آدم بخشی از زندگی مالی خود را گذاشته تا ذوب امروز ذوب آهن شود. اگر فردا ببریم این سه امتیاز را تقدیم ایشان خواهم کرد./ ورزش‌ سه

کد خبر: 34950167

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها