مسعود گودرزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرد حرف‌های وزیر امور خارجه آمریکا و برخی مقامات اروپایی مصداق بارز طرح مباحث مداخله جویانه در امور داخلی کشورمان است. 

به گزارش سلام نو، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات اروپایی درباره اعتراضات به اصلاح قیمت بنزین را مداخله جویانه خواند و تاکید کرد که این اظهارات مصداق بارز دخالت در امور داخلی کشورمان است.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات اخیر پمپئو وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات اروپایی درباره اعتراضات اخیر به سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: صحبت‌های پمپئو مصداق بارز طرح مباحث مداخله جویانه در امور داخلی کشورمان است. پمپئو در حالی صحبت از حمایت از مردم ایران می‌کند که مردم مظلوم ما اهل اغتشاش و تخریب نیستند. آنهایی به بهانه گرانی بنزین دست به تخریب و اغتشاش زده‌اند که همان عوامل خارجی‌ها هستند که پیاپی در مواجهه با ایران دچار شکست شدند. این افراد از این شرایط و فرصت‌ها موج سواری کرده و به اسم مردم ایران دست به آشوب و تخریب می‌زنند.

وی تاکید کرد: بهره برداری مقامات آمریکایی از این تخریب‌ها و آشوب و به دنبال آن طرح مباحثی در مورد مسائل داخلی کشورمان نشان می‌دهد که آنها می‌خواهند از این وضعیت سهم و منفعتی کسب کنند. در همین راستا هم برخی مقامات اروپایی اظهاراتی داشتند که این هم حکایت از برنامه مشترک اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها برای دخالت در امور کشورمان را دارد.

/ایسنا

کد خبر: 34563167

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار