​معاون وزیر کشور با تاکید بر نظارت ستادهای پایش بر نرخ کرایه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی شهری گفت: نرخ کرایه ناوگان‌ها و مسافربرهای شهری هیچ تغییری نخواهد داشت

به گزارش سلام نو، مهدی جمالی‌نژاد که ۲۸ آبان به‌صورت ویدیو کنفرانس در نشست مشترک ستاد پایش حمل‌ونقل شهری وزارت کشور و ستادهای پایش استان‌ها سخن می‌گفت، با بیان اینکه از زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی سوخت بنزین، ستاد پایش حمل‌ونقل شهری در وزارت کشور و متناظر آن ستادهایی در استان‌ها تشکیل شده، گفت: وظیفه اصلی ستاد پایش حمل‌ونقل شهری در وزارت کشور، پایش مستمر وضعیت سامانه‌های حمل و نقل عمومی شهری و در صورت لزوم پیشنهاد بسته‌های حمایتی است.

وی از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در وزارت کشور برای تعریف بسته حمایتی از رانندگان حمل‌ونقل عمومی شهری و توسعه حمل‌ونقل عمومی شهری خبر داد.

وی با اشاره به تشکیل مستمر ستاد پایش سامانه های حمل‌ونقل شهری استان‌ها به ریاست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریها و با عضویت تمامی نهادهای عمومی و دولتی ذی‌ربط از جمله شهرداری‌ها و پلیس راهور ناجا، از اعضای این ستادها خواست ضمن بررسی وضعیت استان‌ها، نظارت‌های لازم را بر وضعیت حمل‌ونقل شهری استان‌ها به عمل آورند و مسایل و مشکلات را به ستاد وزارت کشور منعکس کنند.

وی افزود: براساس گزارش‌های دریافتی از استان‌ها که به تایید ستاد پایش سامانه‌های حمل‌ونقل شهری رسیده باشد و با توجه به نیازهای استان‌ها، تصمیمات لازم اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور ادامه داد: براساس مصوبه ستاد پایش حمل و نقل شهری در وزارت کشور، نرخ کرایه ناوگان بار و مسافر شهری اعم از وانت بار، اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و تاکسی‌های اینترنتی تا اطلاع ثانوی هیچ تغییری نخواهد داشت و شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها وظیفه نظارت بر این امر را عهده دار هستند.

وی همچنین با اشاره به افزایش تقاضا برای مصرف سوخت CNG از ستادهای پایش استان‌ها خواست برنامه‌ ریزی‌‌های لازم را برای بهره‌گیری حداکثری از این سوخت با هماهنگی مسوولان استانی ذی‌ربط به‌عمل آورند.

جمالی‌نژاد همچنین اظهار کرد: کمیته‌ای ویژه متشکل از سازمان‌های حمل‌ونقل شهرداری‌ها و پلیس‌راهور در مراکز کنترل ترافیک مستقر شده و مقرر شده درصورت هرگونه تجمع مسافر در ایستگاه‌ها و مبادی ورودی و خروجی شهرها، ناوگان عمومی متناسب با مسافران به این نقاط اعزام شود و گشت‌های بازرسی تاکسیرانی و اتوبوس رانی مستمر در شهرها حضور و فعالیت داشته باشند.

وی ضمن اشاره به در نظر گرفتن سهمیه‌های جدید در آینده، از معاونان عمرانی استانداری‌ها به عنوان روسای ستادهای پایش حمل‌ونقل استان‌ها خواست تا اطلاع‌رسانی لازم را درباره تصمیمات ابلاغی مرتبط با طرح سهمیه‌بندی سوخت بنزین به طور دقیق و دراسرع وقت به زیرمجموعه استانی اعم از شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها و... از طریق بهره‌گیری از رسانه‌های محلی و استانی انجام دهند./ ایلنا

کد خبر: 34506942

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها