وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد دو فروند کشتی این کشور توسط شبه‌ نظامیان حوثی یمن در دریای سرخ توقیف شده است.

به گزارش سلام نو، روزنامه «کوریا هرالد» روز سه شنبه به نقل از وزارت خارجه کره جنوبی گزارش کرد این کشتی ها متعلق به یک شرکت کره‌ای به نام «وونگجین دیویلوپمنت» هستند که در زمینه ساخت و ساز دریایی فعالیت داشتند.

گزارش می افزاید حوثی های یمن اعلام کرده اند چنانچه بعد از بررسی ها مشخص شود این کشتی ها متعلق به کره جنوبی است آنها را آزاد خواهند کرد.

کره جنوبی گفته است سه کشتی شامل دو کشتی کره جنوبی و یک کشتی دیگر که متعلق به ائتلاف عربی ضد یمن بوده است توسط حوثی ها توقیف شده اند این کشتی ها ۱۶ سرنشین دارند که از این تعداد دو سرنشین آن کره ای هستند.

دولت کره جنوبی هم اعلام کرده است به کشتی جنگی نیروی دریایی خود (چیونگ های) که در آب های منطقه ای در زمینه عملیات مبارزه با دزدان دریایی فعال است، دستور داده است به منطقه توقیف این کشتی‌ها برود.

عربستان و امارات از فروردین سال ۱۳۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند اما این حملات جز نابودی زیرساخت های یمن و کشته یا زخمی کردن هزاران یمنی نتیجه ای نداشته است./ ایرنا

کد خبر: 34488265

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها