رئیس تشکیلات اطلاعات ارتش عراقاعلام کرده تعدادی از سران داعش که زنده مانده اند از سوریه به ترکیه فرار کرده‌اند و این افراد دسته‌های تروریستی جدیدی تشکیل داده و در تلاش برای فراهم کردن امکان فرار پیروان خود به صورت گسترده از زندان‌ها هستند.

به گزارش سلام نو، خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان نوشت:یکی از مقامات بلندپایه عراق هشدار داد شاید دولت اسلامی عراق و شام (داعش) تاحدودی متلاشی شده باشد,، اما بی تردید هنوز کاملا از صحنه بازی بیرون رانده نشده است.

رئیس تشکیلات اطلاعات ارتش عراق گفته است تعدادی از سران داعش که زنده مانده اند از سوریه به ترکیه فرار کردند.

به گفته وی، این افراد نه تنها دسته‌های تروریستی جدیدی تشکیل داده اند بلکه تلاش می‌کنند امکان فرار پیروان خود را به صورت گسترده از زندان‌ها فراهم کنند.

ژنرال دوم سعد العلاق گفت: ما به این جمع بندی رسیده ایم که هدف اصلی داعش، ماموریتی است که آن‌ها را شکستن حصارها نامیده اند. آن‌ها می‌خواهند با این عملیات، به زندان‌ها در عراق و سوریه حمله و تروریست‌ها را آزاد کنند. باید تلاش گسترده بین المللی به منظور مقابله با این مسئله صورت پذیرد، زیرا این جنایتکاران می‌توانند فرار کنند و به کشورهای خودشان بازگردند و با این اوصاف، خطری بزرگ برای اروپا و اسیا و آفریقای شمالی خواهند بود.

به گفته این ژنرال عراقی، اگر داعش بتواند کنترل طرفداران خود را به دست بیاورد نتیجه این امر "فاجعه بار" خواهد بود.

/خبرآنلاین

کد خبر: 34460591

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار