ذبیح نیک فر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل اعلام کرد باید کمک به مردم در اولویت باشد. از نکات مهم نپذیرفتن طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه‌بندی بنزین توسط مردم، عدم اعتماد آنها به دولت است.

به گزارش سلام نو، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: اگر دولت به وعده‌های خود مانند پرداخت مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به ۶۰ میلیون نفر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در آینده عمل کند، مردم را امیدوار خواهد کرد.

ذبیح نیک فر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از رهبر معظم انقلاب که همانند امام راحل از کلیات نظام حمایت می‌کنند، قدردانی می‌کنم، اظهار کرد: کمک به مردم باید در اولویت باشد. از تلاش‌های قوه قضائیه و آیت الله رئیسی کمال تشکر را دارم. باید توصیه مقام معظم رهبری در رابطه با تصمیم سران قوا در مورد مدیریت مصرف بنزین در لایحه بودجه سال ۹۹ که آذرماه به مجلس ارایه می‌گردد توسط مجلس اعمال گردد و در جهت حل مشکلات مردم تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: از نکات مهم نپذیرفتن طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه‌بندی بنزین توسط مردم، عدم اعتماد آنها به دولت است، علت این مساله هم به عملکرد و کارنامه دولت در موضوعات گذشته بر می‌گردد که اگر دولت به وعده‌های خود مانند پرداخت مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به ۶۰ میلیون نفر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در آینده عمل کند، مردم را امیدوار خواهد کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نظارت بر درآمد و هزینه‌ها را باید رصد کند،‌ تصریح کرد: اگر دولت از برنامه‌های روشنگری از طریق رسانه ملی و نمایندگان تشکل‌های مردمی، صنفی، دانشجویی و کارگران استفاده می‌کرد تا مردم در جریان قرار گیرند، این همه خسارت وارد نمی‌شد و اوباش و اراذل، ضد انقلاب و معاندین نظام سوء استفاده نمی کردند.

نیک فر با طرح این سوال خطاب به رئیس جمهور که آیا با این طرح از مشکلات مردم خبر دارید که معیشت آنها چگونه می‌گذرد؟،‌ عنوان کرد: مردم به جنابعالی رای دادند و مجلس به وزرای شما رای اعتماد داد و سکان اجرایی کشور را به شما و کابینه‌تان سپردند. چرا در این طرح مردم و نمایندگان آنها دیده نشدند و اطلاعی از اجرای این طرح نداشتند؟

وی خطاب به لاریجانی نیز گفت: نمایندگان مجلس شما را به ریاست برگزیدند آیا بین آنها کارشناسان و متخصصینی نبودند تا در مورد مدیریت سوخت نظر دهند؟ به نظر شما رئیس جمهور با وزرای خود مشورت نکردند و آنها را در جریان اقداماتی که قرار بود انجام شود نگذاشتند؟

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال رونق تولید بانک‌ها باید در کنار تولیدکنندگان و مردم باشند در حالی که ریشه بسیاری از مفاسد و خلاف شرع‌ها از بانک‌ها سر می‌زند. انتظار است کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با کمک دولت از کارشناسان حوزوی و دانشگاهی برای ارایه طرحی در چارچوب مولفه‌های اقتصاد مقاومتی که مشکلات مردم را حل کرده و نظرات رهبری و مراجع را تامین نماید، کمک گیرد.

وی ادامه داد: حل مسایل اقتصادی کشور با توجه به ظرفیت‌های بالا و فراوانی که در کشور وجود دارد، در اثر سوء مدیریت‌ها به نام تحریم تمام شده است در صورتی که یک دلیل آن بانکداری ماست که به دنبال بنگاه‌داری در قالب اقدامات غیرمولد می باشد. خصوصا سودجویی‌هایی که در ربا وجود دارد و این کار جنگ با خداست و بر این اساس مشکلات حل نخواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی امروز خانواده‌ها ناشی از ربا و نوع بانکداری ماست، گفت: آنها به دنبال تصاحب اموال و بنگاه‌های اقتصادی مردم هستند که باید در این رابطه چاره‌ای اندیشیده شود و اقدام بازدارنده صورت گیرد.

نیک فر در ادامه نطق خود تذکراتی به وزیر راه و شهرسازی داد و اظهار کرد: تقاطع غیر هم سطح میدان گیل لاهیجان و راه سراوان- سیاهکل- لاهیجان علیرغم پیگیری‌ها همچنان قربانی می گیرد و ترافیک مردم منطقه را به ستوه ‌آورده است. پروژه‌های ملی محل تردد میلیون‌ها نفر در سال می باشد، لذا با بخش خصوصی همکاری نموده و در تامین اعتبار دریغ نفرمایید.

وی همچنین خواستار آسفالت راه‌های روستایی در حوزه انتخابیه‌اش شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی هم تاکید کرد: اقداماتی مثل کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی مانند چای، برنج، ابریشم، بادام زمینی و زیتون منجر به نابودی کشاورزی و صنایع تبدیلی مربوط به آن شده است که بهبود وضعیت چای مستلزم حمایت مستمر و اقداماتی از جمله بکارگیری ناظرین در تمام سال و بهبود کمی و کیفی چای است.

نیک فرد به وزیر صمت نیز در رابطه با تولید، اشتغال و حل مشکلات مربوط به آن تذکر داد و گفت: در این رابطه توجه جدی داشته باشید و از تعطیلی کارخانجات جلوگیری نمایید که اگر اقدامات جدی صورت نگیرد خسارات ناشی از تعطیلی آنها صاحبان صنایع، تولید و اشتغال را دچار خسارت‌های جبران ناپذیر خواهد کرد.

/ایسنا

کد خبر: 34354913

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها