به گفته عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، رئیس جمهور باید درباره آزادسازی قیمت بنزین به طور مستقیم با مردم سخن می‌گفت و جامعه را نسبت به اجرای این طرح قانع می کرد.

به گزارش سلام نو، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با اقدام اخیر دولت در خصوص سهمیه بندی بنزین و ارزیابی خود در مورد نحوه اجرا و میزان افزایش نرخ بنزین براساس قانون هدفمندی یارانه ها و برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: شرایطی که در حال حاضر وجود دارد نشان می‌دهد که به صورت کلی مردم از این اقدام ناراضی هستند. اینکه نزدیک به انتخابات و روز عید قیمت بنزین را بالا ببریم و بخواهیم پول آن را به مردم بپردازیم یعنی از مردم بگیریم و به مردم بدهیم؛ چه نتیجه و ثمره ای خواهد داشت، مشخص نیست.

وی عنوان کرد: به نظر می‌رسد با این شرایطی که فعلا هست به کار خطرناکی دست زدند. ان شاءالله که یک نتیجه مثبتی داشته باشد. افزایش قیمت بنزین گرانی‌های بیشتری را به همراه خواهد داشت. اگر قصد چنین کاری را داشتند از قبل انجام می‌دادند. چرا حالا و نزدیک به انتخابات این کار را انجام دادند؟به هر حال گویا مجلس هم در جریان نبوده است. رئیس جمهور باید بطور مستقیم با مردم سخن می‌گفت و جامعه را نسبت به اجرای این طرح قانع می کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه آنهایی که این اقدام را انجام دادند، دم از مردم می‌زنند اما در عمل با مردم کاری ندارند، گفت: باید مردم را قانع می‌کردند و دلیل این تصمیم و نحوه اجرای آن را توضیح می‌دادند. اینکه سخنرانی‌های چند سال پیش آقا را منتشر می‌کنند به چه علت است؟ این اقدامات نیاز به برنامه ریزی دارد نه اینکه یک شبه تصمیم گیری شود.

چمران تصریح کرد: برای این اقدامات باید زمینه سازی‌های قبلی و آماده سازی‌های مردمی صورت گیرد تا در چنین شرایطی شوک به همراه نداشته باشد؛ زیرا کشور آماده یکسری ناآرامی‌هایی بوده است و در داخل و خارج هم مطرح شده است. اینکه چنین موضوعی را برای ناآرامی ها دستاویز قرار دهند مناسب نبود. اینها باید براساس یک تفکر و برنامه ریزی صحیح صورت می‌گرفت/ مهر

کد خبر: 34192114

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار