سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با شعار «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» همزمان با هفته وحدت و با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران و شخصیت‌های لشکری و کشوری، علما و اندیشمندان جهان اسلام آغاز شد.

به گزارش سلام نو، سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران و بیش از ۳۵۰ مهمان خارجی از بیش از ۹۰ کشور جهان و ۲۵۰ نفر از علمای سراسر کشور با شعار «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» کار خود را در سالن اجلاس سران آغاز کرد.

همزمان با هفته وحدت و با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری، علما و اندیشمندان جهان اسلام صبح امروز پنج‌شنبه (۲۳ آبان ماه) سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی آغاز شد که در مراسم آغازین رئیس جمهور به سخنرانی خواهد پرداخت و پس از آن، شخصیت‌های جهان اسلام درباره اهمیت و ضرورت وحدت صحبت می‌کنند.

در این مراسم آیت‌الله تسخیری -مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل- ابوذر ابراهیمی ترکمان -رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی- و... نیز حضور دارند.

کنفرانس وحدت اسلامی از روزهای ۲۳ تا ۲۵ آبان با حضور صدها اندیشمند جهان اسلام با موضوع «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» برگزار می‌شود.

دیدار میهمانان کنفرانس با مقام معظم رهبری، تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، برگزاری حدود ۲۰ کمیسیون و نشست تخصصی، تقدیر از شخصیتها و نخبگان عرصه تقریب، برگزاری جشن میلاد رسول خدا(ص)، رونمایی از آثار هنری تقریبی و ... از جمله برنامه‌های سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی است.

/ایسنا

کد خبر: 33955374

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها