دو سکوی گازی طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بارگیری و در بخش فراساحل این فازها نصب شد.

به گزارش سلام نو، به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛ دو سکوی گازی طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی پس از بارگیری و انتقال به دریا، در بخش فراساحل این فازها نصب شد.

به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛ دو سکوی گازی طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی پس از بارگیری و انتقال به دریا، در بخش فراساحل این فازها نصب شد.

بر این اساس، سکوی فاز ۲۳ به همراه سکوی اقماری ۲۴B، آخرین سازه‌های ساخته شده فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در یارد شرکت صدرا در بوشهر پس از بارگیری بر روی شناور FLB۱۲۴، مهرماه در عملیات انتقال همزمان راهی پارس جنوبی شدند و روز سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۱ و ۲۲ آبان‌ماه) توسط شناور HL-۵۰۰۰ در خلیج فارس نصب شدند.

بنابر این گزارش، وزن هر کدام از این سکوها معادل ۲۵۰۰ تن است که با ظرفیت تولید روزانه ۱۴.۲ میلیون متر مکعب، معادل ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) ساخته شد.

همچنین با بهره‌برداری از سکوهای ۲۳ و ۲۴B،   این طرح به ظرفیت اسمی تولید روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب گاز می‌رسد.

/ایرنا

کد خبر: 33880207

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها