آرمین لاشت، رئیس ایالت نورد راین وستفالیا در شهر دوسلدورف نشان لیاقت به دلیل آنچه تعهد اجتماعی خارق‌العاده خوانده شده به آلمان امانوئل نویر، دروازه‌بان تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ اهدا کرد.

به گزارش سلام نو، رئیس ایالت وستفالیا در مراسم اهدای این نشان به مانوئل نویر در سخنانی گفت:" مانوئل نویر در زمین فوتبال یک قهرمان است. او برای میلیونها نفر الگو است و سرمشقی است که جوانها به او نگاه می‌کنند. این کیفیتی است که از استادیومهای فوتبال به مراتب فراتر می‌رود".

نویر بعد از دریافت نشان لیاقت خود در سخنانی گفت:" وقتی خبر این افتخار را شنیدم شگفت‌زده شدم. این نشان واقعا خاص و باارزش است و من از دریافت آن واقعا خوشحالم".

مانوئل نویر که خودش اهل ایالت وستفالیا است در این ایالت از چندین پروژه اجتماعی حمایت می‌کند. او در سال 2010 بنیاد کودکان مانوئل نویر را تاسیس کرده که به حمایت از کودکان محروم از نظر اجتماعی و جوانان این ایالت می‌پردازد. از این گذشته بنیاد نویر در ساعات بعد از مدرسه به کودکان کمک کرده و برنامه‌های آموزشی و فعالیت‌های ورزشی ترتیب می‌دهد.

نویر در ادامه صحبتهایش گفت:" من دوست دارم به کودکان محروم جامعه‌مان کمک کنم. دلم می‌خواهم در ایالت خودم کمک کنم تا وظیفه اجتماعی‌ام را به زادگاهم ادا کرده باشم. ولی قهرمان‌های واقعی کسانی هستند که در بنیاد مانوئل نویر زحمت می‌کشند".

/ورزش3

کد خبر: 32683393

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها