قرار است رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۷ و ۸ آذر به میزبانی تهران در آزادی برگزار شود.

به گزارش سلام نو، در حالی که قرار است ایران میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی به عنوان یک رویداد بین‌المللی را بر عهده بگیرد، فدراسیون کشتی توان پرداخت اجاره سنگین ۲ روز برگزاری این رقابت‌ها به شرکت توسعه و تجهیز امکان ورزشی را ندارند.

رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۷ و ۸ آذرماه سال جاری به میزبانی تهران و در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود. ایران در حالی میزبانی این رویداد معتبر بین‌المللی را عهده‌دار شده است که مسئولان فدراسیون کشتی نگران پرداخت اجاره سنگین ۲ روز برگزاری این رقابت‌ها به شرکت توسعه و تجهیز امکان ورزشی هستند.

حسن رنگرز سخنگوی فدراسیون کشتی اجاره سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برای ۲ روز برگزاری این رقابت‌ها را رقمی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعلام و در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد که با توجه به وضعیت اعتبارات و مشکل کمبود بودجه، فدراسیون توانایی پرداخت این هزینه سنگین را ندارد. ما توقع نداریم برای برگزاری رقابت‌های کشوری از ما اجاره نگیرند اما حداقل برای میزبانی  جام جهانی به عنوان یک رویداد بین‌المللی توقع مساعدت داریم.

به گزارش ایسنا،‌ اکثر فدراسیون‌های ورزشی با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، تا جایی که حتی توان اعزام تیم‌های خود به بسیاری از رقابت‌های بین‌المللی را ندارند، شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های وزارت ورزش و جوانان هزینه‌های هنگفتی را بابت اجاره امکان خود از فدراسیون‌های ورزشی دریافت می‌کند، تا جایی که این موضوع باعث انباشت بدهی‌های میلیاردی فدراسیون‌ها به شرکت توسعه و تجهیز شده است.

در جایی که هزینه برگزاری اردوهای تیم ملی، اسکان، تغذیه رشد شدیدی طی یکی دو سال اخیر داشته و قیمت ارز نیز چند برابر شده و بودجه فدرسیون‌های ورزشی متناسب با این وضعیت، افزایش نداشته، اما شرکت توسعه و تجهیز امکان ورزشی همکاری چندانی با فدراسیون‌های ورزشی ندارد.

فدراسیون کشتی هم‌چنین قصد دارد تیم‌های خارجی را با توجه به نزدیکی هتل المپیک به مجموعه ورزشی آزادی، در این هتل مستقر کند اما مدیریت این هتل نیز در دست پیمانکار بخش خصوصی است و به همین دلیل فدراسیون مجبور است هزینه گزافی را برای استقرار تیم‌ها در هتل المپیک بپردازد که عملا توان انجام آن را ندارد، در حقیقت این هتل در ظاهر برای کمک به آبروی ورزش ایران احداث شده اما در عمل هیچ نشانی از مساعدت به ورزش در عملکرد آن دیده نمی‌شود.

مثلا کشتی به عنوان ورزش اول ایران که بارها باعث اهتزاز پرچم ایران در رویدادهای بین المللی و کسب افتخار برای ایران شده است نیز از این قاعده مستثنی نیست، تا جایی که فدراسیون کشتی مجبور است اجاره سنگینی را برای خانه‌های کشتی شماره یک و دو که محل برگزاری اردوهای تیم ملی است به شرکت توسعه و تجهیز به عنوان زیر مجموعه وزارت ورزش بپردازد!

با توجه به بدهی‌های میلیاردی فدراسیون‌های ورزشی به شرکت توسعه و تجهیز بابت استفاده از امکان ورزشی که در جهت اعتلای نام ایران در جهان انجام می‌شود، لازم است وزارت ورزش و جوانان در این زمینه تجدید نظر اساسی اتخاذ کند تا ورزش ایران با توجه به شرایط فعلی با خیالی آسوده‌تر به فعالیت خود ادامه دهند.

/ایسنا

کد خبر: 32027383

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها