جیسون مک آتیر هافبک سابق لیورپول عنوان کرد روبرتو فیرمینو یکی از بهترین شماره 9 های دنیاست، لیورپول و سلسائو بدون او در ترکیب خود احساس کمبود می کنند. آنها در لیورپول مثلثی مخوف ساختن و محمد صلاح و سادیومانه در خط حمله نیازمند نظم دهنده ای به اسم فیرمینو هستند.

به گزارش سلام نو، روبرتو فیرمینو تابستان 2015 از هوفن هایم به لیورپول پیوست و در این مدت توانسته در 200 بازی 68 گل برای قرمزها به ثمر برساند. مثلث او، محمد صلاح و سادیو مانه یک مثلث مخوف و ترسناک برای تمام تیم های اروپاست و هیچ تیمی دوست ندارد برابر این سه مهاجم قرار بگیرد. فیرمینو در 28 سالگی حالا یک بازیکن ثابت در تیم ملی برزیل نیز محسوب می شود و غیبت او در ترکیب سلسائو و لیورپول کاملا به چشم می آید.

جیسون مک آتیر هافبک لیورپول که بین سال های 1995 تا 1999 برای این تیم بازی می کرد، در تمجید از فیرمینو گفت:« در میان شماره 9 های فعلی دنیا بدون شک روبرتو فیرمینو یکی از بهترین هاست. برندان راجرز وقتی سرمربی لیورپول بود، راه استفاده از فیرمینو را بلد نبود و بیشتر او را به سمت چپ متمایل می کرد ولی با ورود یورگن کلوپ و تغییر سیستم به 3-4-3، فضا برای فیرمینو مهیا شد. لیورپول حالا خط هافبکی خلاق و سختکوش و خط حمله ای انفجاری و ترسناک دارد.»

مک آتیر ادامه داد:« محمد صلاح و سادیو مانه فوق العاده اند ولی آنها به یک بازیکن خلاق نیاز داشتند تا همه چیز را در خط حمله نظم دهد و فیرمینو چنین بازیکنی است. او همان نقشی را دارد که مسی در بارسلونا ایفا می کند. از نظر من، فیرمینو لیونل مسی لیورپول است و به همان تعیین کنندگی.

فیرمینو در سوپرکاپ اروپا برابر چلسی در نیمه دوم وارد زمین شد و همه شاهد تاثیرگذاری او بودند. فیرمینو روند بازی را عوض کرد و باید بگویم که بدون او لیورپول یک تیم متفاوت است.»/ ورزش سه

کد خبر: 31715147

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها