رهبر انقلاب در دیدار جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور در حسینیه امام خمینی(ره) بیان کردند یک جریانی در کشور با پدیده‌ «جنبش علمی» با بددلی برخورد می‌کند.<br/> 

رهبر انقلاب با اشاره به نمایشگاه فناوری های نوین و دانش بنیان گفت: حرکت علمی کشور که از دو دهه قبل شروع شده باید ادامه پیدا کند.

ایشان ادامه دادند: ما در بعضی رشته‌های علمی نوپا، در رتبه‌های بالای جهانی هستیم اما این ما را قانع نمی‌کند و کافی نیست. حرکت علمی در دنیا پُرشتاب است و ما هم از سابق عقب‌ماندگی متراکمی داریم. حالا البته [در ایران] هم علم پیشرفت کرده، هم چرخه‌ تجاری‌سازی و صنعتی شدن علم.

رهبری فرمودند: دیروز در نمایشگاهی که اینجا بود، شوق و اعتمادبه‌نفس و خودباوری را مشاهده کردم. البته از بین چند هزار شرکت دانش‌بنیان ۳۰ شرکت [آمده] بودند. الان میگویند ۴۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم؛ این باید برسد به ۴۰۰ هزار.  البته باید اول زیرساخت قانونی این شرکتها فراهم شود و موانع برطرف شود.

اهم اظهارات رهبر انقلاب را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* یک جریانی در کشور وجود دارد که با پدیده‌ «جنبش علمی» با بددلی برخورد میکند. این جریان، اصل جنبش علمی را انکار می کند. متأسفانه این حرکت بدخواهانه از داخل دانشگاه انجام می شود.

* کار دیگر این جریان، دلالی نخبگان علمی کشور است. نخبه را از ماندن داخل کشور دلسرد می کنند.

*شما در مقابل این جریان مأیوس نشوید. وظیفه‌ وزارت علوم و وزارت بهداشت در برابر این جریان، مراقبت و پاک‌سازی است.

/خبرآنلاین

به گزارش سلام نو، مقام معظم رهبری فرمودند: ما در بعضی رشته‌های علمی نوپا، در رتبه‌های بالای جهانی هستیم اما این ما را قانع نمیکند و کافی نیست. حرکت علمی در دنیا پُرشتاب است و ما هم از سابق عقب‌ماندگی متراکمی داریم. حالا البته [در ایران] هم علم پیشرفت کرده، هم چرخه‌ی تجاری‌سازی و صنعتی شدن علم.

جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور، صبح امروز (چهارشنبه)، با حضور در حسینیه امام خمینی (ره)، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

کد خبر: 30984890

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها