سپرده گذاران موسسه کاسپین که مدت زیادی است در اعتراض به رسیدگی نشدن به پرونده این شرکت تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند اینبار در سعادت آباد جمع شده و با پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

به گزارش سلام نو، ظهر دیروز شماری از معترضان موسسه مالی اعتباری کاسپین با حضور مقابل دفتر هیات تصفیه این مجموعه در سعادت آباد تهران، با در دست داشتن بنر‌های اعتراضی و سردادن شعار‌های مختلف، مراتب اعتراضشان را نسبت به حل و فصل نشدن این پرونده نشان دادند.

تجمع کنندگان که شمارشان حدود ۵۰ تن بود، تاکید داشتند که در فرایند تسویه حساب با ایشان، حق و حقوقشان نادیده گرفته شده و از حقوق حقه خود محروم مانده اند. حقوقی که تاکید دارند با فروش اموال موسسه یاد شده و مدیران آن، قابلیت پرداخت به همه سپرده گذاران را دارد.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که از ابتدای شکل گیری این پرونده و قرار گیری آن در کانون توجه عموم، مسئولان به کرات تاکید کرده اند که سود‌های هنگفت پرداخت شده به این سپرده گذاران غیرقانونی و یکی از عوامل ورشکستگی این مجموعه بوده است. موضوعی که با استناد به آن، تسویه حساب با مال باختگان با آنچه مورد مطالبه ایشان بوده، تفاوتی چشمگیر داشته است.

این در حالی است که معترضان بر این باورند که سود‌های دریافتی شان در فرایند قانونی و زیر نظر مجموعه‌هایی مانند بانک مرکزی تعریف و پرداخت شده و خطاب کردن ایشان با عناوینی مانند «مال باخته»، تلاشی برای پرداخت نکردن حقوق قانونی ایشان است. حقوق ایشان که تاکید دارند سپرده گذار موسسه کاسپین هستند.

موسسه‌ای که از ادغام هشت موسسه و صندوق بعضا ورشکسته شکل گرفته و از حیث شمار شاکیان و مبلغ زیان، یکی از پرونده‌های مهم تشکیل شده در این حوزه در کشورمان است. پرونده‌ای خاص که می‌شود از تداوم اعتراضات افراد درگیر با آن، به پیچیدگی هایش پی برد. اعتراضاتی که محدود به امروز و تهران نیست.

به عنوان مثال، همین هفته گذشته بود که شماری از معترضان این موسسه در مشهد مقدس دست به اعتراض زدند و مراتب نارضایتی شان را از روند تسویه حساب و فرمول محاسبه حق و حقوقشان اعلام کردند. اعتراضی که چندمین اعتراض رقم خورده توسط مال باختگان کاسپین در سال جاری بود و نشانه آشکاری از ادامه دار بودن این پرونده، به رغم ادعای برخی مسئولان.

همان مسئولانی که موظف شده اند به این دست پرونده‌ها پایان دهند و بار‌ها بر این امر تاکید کرده اند که این کار را به ازای هزینه‌های هنگفت به انجام رسانده اند، اما ظاهرا موفقیتشان در این زمینه نسبی بوده و راه زیادی تا رسیدن به نقطه پایان پرونده موسسات مالی ورشکسته در کشورمان در پیش دارد!

/تابناک

کد خبر: 30977443

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار