با تغییر اسپانسر البسه تیم‌های ملی، لباس کادر فنی تیم‌ها نیز رنگ‌های شادی به خود گرفته است.

به گزارش سلام نو، اسپانسر تیم‌های ملی تغییر کرده است و از این پس همه تیم‌های ملی باید با البسه تولید شده از سوی اسپانسر جدید به میدان بروند.

نکته جالب توجه در خصوص لباس‌هایی که به تازگی در اختیار کادر فنی تیم‌های ملی قرار می‌گیرد رنگ شاد آنهاست. روانشناسی رنگ‌ها مدت‌هاست وارد فوتبال شده و کارشناسان و پژوهشگران بر این عقیده‌اند لباس‌هایی که مربیان بر تن می‌کنند می‌بایست شاد و جذاب باشد تا حس شادی از سوی کادر فنی به بازیکنان انتقال داده شود؛ به خصوص که مربیان در طول تمرین، تمرینات سختی و طاقت‌فرسایی را برای بازیکنان در نظر می‌گیرند.

در خصوص رنگ پیراهن بازیکنان در روز مسابقه هم فلسفه‌های جالبی وجود دارد. توصیه روانشناسان بر این است بهترین رنگ برای روز مسابقه رنگ‌های حجیم مثل قرمز، آبی، بنفش و... است و شرکت‌های ورزشی در تولید لباس‌ها کمتر از رنگ‌های ملایم استفاده می‌کنند. به هر صورت آل اشپورت در تولید لباس‌های جدید برای تیم‌های ملی ایران این موضوع را در نظر گرفته است و رنگ لباس‌هایی که در اختیار کادر فنی تیم‌های ملی قرار گرفته است رنگ‌های شاد و الهام‌بخش هستند. البته در خصوص طرح پیراهن تیم‌های ملی اسپانسر دخالتی نداشته است و تیم ملی از لباس‌هایی استفاده می‌کند که از سوی طراحان ایرانی تدوین شده و در اختیار اسپانسر قرار می‌گیرند. البته باید به این نکته اشاره کرد لباس‌هایی که در سال‌های گذشته مورد استفاده کادر فنی تیم‌های باشگاهی قرار می‌گرفته بیشتر لباس‌هایی با رنگ تیره و یکنواخت بوده است مثل رنگ سورمه‌ای و اکنون وقت آن رسیده است که تیم‌ها در طراحی و تعیین رنگ لباس‌های تیم و کادر فنی از روانشناسی رنگ‌ها بهره ببرند.

/ورزش سه

کد خبر: 30893335

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها