ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا اعلام کرد داور در تصمیمی مرموز دمبله را از زمین اخراج کرد.

به گزارش سلام نو، بارسلونا روز یکشنبه در یک دیدار پرهیجان و پر از اتفاق موفق شد سویا را 4-0 در هم بکوبد و با روحیه بالا وارد وقفه بازی‌های ملی شود. لیونل مسی یکی از چهره‌های اصلی این پیروزی بارسلونا بود. او هم روی یک ضربه ایستگاهی تماشایی دروازه حریف را باز کرد و هم زمانی که عثمان دمبله هم‌تیمی جنجالی‌اش در دقیقه 88 بازی از سوی داور با کارت قرمز مواجه شد برای نجات دادن او بیشترین تلاش را کرد. تلاشی که حتی به انتقاد از میزان دانش ستاره فرانسوی از زبان اسپانیایی رسید.

رسانه‌های اسپانیایی بعد از بازی گفتند که دمبله به داور مسابقه میگل آنتونیو ماتئو لاهوز گفته:" خیلی بد، خیلی بد هستی". اخراج یک بازیکن به دلیل چنین حرفی عجیب به نظر می‌رسد و بارسایی‌ها معتقدند زبان اسپانیایی بد دمبله احتمالا داور بازی را به اشتباه انداخته تا او گمان کند دمبله قصد توهین به او را داشته.

لیونل مسی اولین بارسایی بود که سعی داشت این را به داور مسابقه توضیح دهد. او در حالی که توسط چند نفر از هم‌تیمی‌هایش اسکورت می‌شد خود را به داور رساند و تلاش زیادی کرد تا توضیح دهد که همه ماجرا عبارت از یک سو تفاهم بوده است. مسی بارها و بارها برای داور توضیح داد که دمبله نمی‌تواند منظورش را به زبان اسپانیایی بیان کند و او نباید از حرف‌های دمبله ناراحت بشود.

اما بعد از بازی رسانه‌های اسپانیایی تصاویری منتشر کردند که نشان می‌داد لیونل مسی هم در جریان مسابقه چند بار داور را با کلمه "بد" در زبان اسپانیایی خطاب قرار داده است.

بعد از مسی نوبت به جرارد پیکه رسید که خود را به داور رسانده و به او بگوید دمبله تنها سعی کرده به زبان اسپانیایی به او بگوید تصمیم خیلی بدی گرفته ولی چون اسپانیایی نمی‌داند داور را به اشتباه انداخته.

در پایان بازی هم ارنستو والورده سرمربی بارسا در گفتگو با خبرنگاران از اخراج دمبله به عنوان اتفاقی مرموز یاد کرد و گفت ستاره فرانسوی تیمش چیزی به داور نگفته و او نمی‌داند عثمان دمبله چرا اخراج شده است.

والورده در این باره گفت:" نمی‌دانم دمبله چه گفته. ولی در صحنه اخراج آرائوخو به نظر من هم خطایی در کار نبود. ولی اخراج دمبله برایم مرموز است. دمبله اصلا نمی‌تواند خوب اسپانیایی صحبت کند و من شخصا وقتی او به اسپانیایی حرف می‌زند خیلی کم متوجه می‌شوم. او جمله خیلی کوتاهی به داور گفته و بعید می‌دانم به او توهین کرده باشد"./ورزش سه

کد خبر: 30891958

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها