سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه اظهار کرد: دشمن از توانایی ایران اسلامی آگاه است و جرات شلیک یک گلوله مشقی به سمت ما را ندارد. 

به گزارش سلام نو، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی دقایقی پیش در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و بزرگداشت شهدای استان مرکزی که در مصلی‌بیت المقدس اراک برگزار شد، ‌گفت: ابتدا فرار رسیدن ایام ماه صفر که ماه مصایب آل الله (ع) است را به حضور حضار و محبان اهل بیت(ع) که در این لحظه‌های سرشار از روحانیت و معنویت و در این مکان مقدس و در این اجتماع آسمانی و ملکوتی شرف حضور دارند تعزیت و تسلیت عرض می‌کنم، خداوند متعال را سپاسگذارم که امروز به این بنده حقیر شرف و توفیق عنایت فرمود که به پابوس خانواده‌های عزیز شهیدان گرانقدرمان در شهر اراک، استان مرکزی نائل بشوم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: باید چند وقایع را در کنار هم گذاشت تا اندکی از شخصیت امام را بازگو کنند، همانند دریا وسیع، دلی دریایی و صاف که هرچه دشمنان در این دریا سنگ می‌انداختند هیچ موجی ایجاد نمی‌شد، وقتی هواپیماهای رژیم بعث فرودگاه تهران را بمباران کردند آرام گفت مثل اینکه دزدی سنگ انداخته و فرار کرده است، امام گرمابخش به همه بود و عین خورشید نور و گرما می‌بخشید اما همانند دریا هم بود و مانند کوه مقاوم، محکم ایستاد ثابت قدم و استوار یقنا امام تصویری از آیه‌های کلام خداوند بود.

اهم اظهارات وی را به نقل از تسنیم و فارس در ادامه بخوانید؛

* دفاع مقدس یعنی جنگ، دفاعی که با شهادت این شهیدان عزیز که 6200 ستاره از ستارگان کهکشان راه نوری بودند شکل گرفت با ابتکار عمل امام پیروزمندانه خاتمه یافت، شهیدان برای ما همه چیز به ارمغان آوردند، اقتدار، امنیت ما، آبروی ما، شرف ما همه و همه در گرو شهادت آنها و صبر خانواده‌های آنها است، ما خاک پای شما خانواده‌های شهدا را می‌بوسیم درود بر صبرتان درود بر خانه‌های شما که دروازه‌های بهشت است درود بر شما که به ما همه چیز بخشیدید.

* آن پیکرها که امروز در خاک آرمیده‌اند ستون‌های محکم شرف و عزت ما هستند، این استخوان‌ها ستون هستند، قاعده استقامت ما هستند ایستاده‌اند و در قائله تاریخ شاهد هستند، پاس بداریم حرمت آنها را بدانیم آزادگی ما از کجاست بدانیم چرا دشمن نمی‌تواند یک گلوله کوچک و حتی مشقی را به سمت ما بفرستد.

* اما باور کنید، دفاع مقدس ما هشت سال نبود، 40 سال است در دفاع مقدس هستیم وقتی رهبرمعظم انقلاب اسلامی بیرق را از امام(ره) بردوش گرفت توطئه‌ها پیچیده‌تر شد و دشمنان به تمام شئون زندگی ما، فرهنگ، جوانان، امنیت، اجتماع، علم، صنعت و اقتصاد ما حمله کردند و دانشمندانمان را شهید و ترور کردند.

* رهبر معظم انقلاب اسلامی با حکمت، منطق و روح نبوی و شجاعت علوی و فداکاری حسینی و حلم حسنی جهان را اداره کرد، این مملکت را نه تنها پیش برد می بینیم که قله های علم و فناوری را فتح می کنیم و کشورمان را می‌سازیم و اگر دشمنان تجاوز کنند ساقط می‌کنیم در دریا دنبال می‌کنیم و بعد هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و حرف امام(ره) و رهبرمان ثابت می‌شود و این نصرت الهی است که از ریشه الهی امام امتمان می جوشد و به ما تدبیر می دهد و ما را هدایت می کند و مارا به میدان امداد مردم می‌کشد.

* در سیل همه دارایی را به میدان می آوریم و ملت ما تنها نیست و ما شکست ناپذیریم، ببینید چه غوغایی در دنیا اتفاق افتاده است، آنها که می‌خواستند ما عقب نشینی کنیم خود عقب نشسته اند و جوانان ما به میدان آمدند و دشمن را تعقیب کردند و در ارتفاعات بلند بر دشمن سیطره یافتند و بیرق‌های کشورمان را به اهتزاز برافراشتند.

* در آسمان و در دریا هم همین گونه است، مقام معظم رهبری دیروز فرمود فشار حداکثری دشمن حتما شکست خواهد خورد، دشمن ضعیف شده‌، ما خواهش‌ها، نامه‌های آنها را می‌بینیم، رهبر ما این سرزمین را به کجا کشانده که آنها که می‌خواستند ما را منزوی کنند امروز چه خواهش‌ها می‌کنند و آنها که دنبال براندازی نظام بودند اکنون به یک عکس اکتفا می‌کنند، ایران امروز ایران رهبر است، ایران ولایت است.

*کشتی‌هایشان را برای پشیمان کردنشان می‌گیریم و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. در اینجا اکسیژن برای دشمنان ایران نیست، دشمنی به خاک ایران ورود کند اینجا خفه خواهد شد

/خبرآنلاین

کد خبر: 30438080

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها