سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید فرار مالیاتی پزشکان را گزارش کنند و پزشکان متخلف شناسایی شوند.

به گزارش سلام نو سیده فاطمه ذوالقدر، با اشاره به تلاش برخی مراکز درمانی و درمانگاه ها برای فرار مالیاتی گفت: با توجه به مصوبه ای که ما در کمیسیون تلفیق در خصوص مالیات پزشکان داشتیم و با توجه به آماری که مرکز پژوهش ها در خصوص فرار مالیاتی پزشکان ارائه کرده بود، ما پزشکان را ملزم کرده بودیم که حتما از دستگاه کارتخوان استفاده کنند.

وی افزود: ولی متاسفانه بر اساس گزارش هایی که ارائه شده برخی درمانگاه ها و کلینیک های درمانی کارتخوان نصب می کنند ولی به مراجعه کننده می گویند که از دستگاه خود پرداز پول نقد دریافت کرده و هزینه درمانی را به صورت نقد پرداخت کند. این خود یک تخلف است، هنگامی که بازرس مراجعه می کند شاهد دستگاه کارتخوان است ولی این درحالی است که به مراجعه کننده ها می‌گویند از دستگاه خود پرداز نزدیک به آن محل پول دریافت کرده و هزینه را به صورت نقد به آن درمانگاه بپردازند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر سازمان مالیاتی کشور باید در موضوع عمل های جراحی کنترل های خود را افزایش دهد، نظارت مالیاتی عمل های زیبایی که در برخی درمانگاه های تخصصی انجام می شود باید مورد توجه قرار گیرد.

ذوالقدر ادامه داد: در کنار نظارتی که از سوی دستگاه ها بر این موضوع وجود دارد خود مردم نیز باید بر این موضوع نظارت کنند و در سامانه ای که برای این بحث در نظر گرفته شده تخلفاتی را که شاهد هستند گزارش دهند، همانگونه که کارگران، کارمندان و معلمان مالیات پرداخت می کنند پزشکان نیز باید مالیات پرداخت کنند.

/ایسنا

کد خبر: 30277593

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار