عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جنگ امروز دنیا با ایران جنگ اقتصادی است چراکه می دانند جنگ نظامی با ما بی اثر است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دلایل حمله نکردن صهیونیست به ایران گفت: آن‌ها جرات انجام حرکت‌های نظامی ندارند و الان فاز جنگ آن‌ها با ما جنگ اقتصادی از طریق فشارها، تحریم‌ها، محاصره‌ها و ... است که در این مورد نیز  شکست خواهند خورد.

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق‌نوری شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری استان خوزستان در سالن اجتماعات  سازمان آب و برق اظهار داشت: جنگ هشت ساله دفاع مقدس امروز موجب شده تا امروز کسی جرات نداشته باشد به کشور ما حمله کند چرا که در مقابل دشمن دست به کارهایی زدیم که توان نظامی ایران را درک کرده اند.

وی افزود: در زمان قاجار که جنگی نبود هفت شهر از  ایران  جدا شدند  و در زمان خاندان پهلوی  نیز که باز هم جنگی بر کشور تحمیل نشد استان بزرگ بحرین که استان چهاردهم  ایران بود جدا شد اما پس از انقلاب اسلامی ایران، ملت خسته از مبارزه با رژیم طاغوت با دست خالی در مقابل همه دنیا ایستاد و نگذاشت یک وجب از خاک ایران برود، پس امروز با وجود  پیشرفت نظامی در کشور و سرعت رشد صنعت نظامی، دشمن مبهوت مانده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  خاطرنشان کرد: همین که پهپاد دشمنان با همه امکانات پیچیده‌ای که دارند در آب‌های ایران سرنگون می‌شود به طوری که در باور خودشان هم نمی‌گنجد یا این که سربازان عاشق امام زمان(عج) و نیروهای غیور آن کشتی انگلیسی را متوقف کردند در تاریخ ایران سابقه نداشته است.

وی بیان کرد: جنگ امروز دنیا با ایران جنگ اقتصادی است چرا که می دانند جنگ نظامی با  کشور ما بی اثر است زیرا پایگاه های آن‌ها در منطقه در تیررس ما قرار دارند و به محض این که از هر پایگاهی حرکت کنند تمام پایگاه‌های  آن‌ها در منطقه تهدید می‌شود.

وی به بی‌خاصیت بودن سپر دفاعی آمریکا در عربستان  اشار کرد و گفت : حمله پهپادی یمنی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان نشان داد  که چگونه آمریکا بر سر عربستان کلاهی گشاد گذاشت  چرا که سپر دفاعی آن‌ها بی‌خاصیت بود.

وی با اشاره به مدافعان حرم و مخالفت برخی مسئولان برای رفتن نیروهای ایرانی به نبرد در سوریه بیان کرد: این اتفاق در واقع تحلیل و بینش مقام معظم رهبری بود چرا که بر اساس نگاه ایشان کسانی که قصد تخریب سوریه و بشار اسد را داشتند شکست خواهند خورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  افزود: طرح نخست اسرائیلی‌ها و صهیونیست‌ها تصرف از نیل تا فرات و  طرح بعدی آنها تصرف منطقه خاورمیانه و کل جهان بود زیرا که معتقدند آن‌ها نژاد برتر هستند و باید بستر آمدن حضرت عیسی (ع)  را فراهم کنند.

ایران پشت دیوارهای اسرائیل

وی ادامه داد: سوریه پل عبور ما به لبنان است لذا دشمن اعتقاد داشت اگر این پل را بردارند ارتباط ایران با لبنان قطع می‌شود و این قطع ارتباط  موجب می‌شود که حزب الله به راحتی سرکوب شوند  که در پی این سرکوب فلسطین نیز به راحتی از بین می‌رود.

حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری افزود: بر این اساس مغتقد بودند  پس از آن پشت دیوار ایران  ایستاده و راه نیل تا فرات  را باز خواهند کرد اما مقام معظم رهبری فرمود که باید تلاش شود تا این پل قطع نشود لذا به جای این که اسرائیلی‌ها پشت دیوار ما بیایند ما به پشت دیوار اسرائیل در جولان رفتیم.

ناطق نوری هدف در ادامه خدف از سفر خود به خوزستان را  پیگیری و بررسی اقداماتی که در حوادث و بحران های اخیری در خوزستان به وقوع پیوسته عنوان کرد و گفت: همچنین تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت های خالصانه مدیران ارشد استان از دیگر اهداف سفر من بود تا قدردان این نعمات باشم، خوشبختانه طی چند روزی که در استان حضور دارم  از طرح های  اقتصادی خوب و گسترده ای بازدید کردم.

وی با اشاره به سالروز آغاز هفته دفاع مقدس توضیح داد: جنگ دشمن با ایران در هشت سال دفاع مقدس جنگ نظامی بود و همه دنیا علیه ما بسیج شدند، خوب می‌دانیم یک نظام و انقلاب نو پا بدون داشتن ابزار و امکانات نظامی وارد یک جنگ تحمیلی شد به طوری که اگر یک تانک را از دست می‌دادیم جایگزینی برای آن وجود نداشت، موشک‌های ناگ آمریکایی در کشور داشتیم اما به دلیل نداشتن لامپ نمی توانستیم از آنها استفاده کنیم و  در هیچ کشوری در دنیا حاضر نبود در این زمینه با ما همکاری کند به همین دلیل این موشک‌ها بدون استفاده بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: ملت که تازه با شاه مبارزه کرده بود و هنوز خستگی  و عرق این مبارزه را برتن داشت یک جنگ همه جانبه به او تحمیل شد که با رهبری امام (ره)، فرماندهان عاشق مردانه ایستادند و شهید و جانباز بسیاری در این راه دادیم و تخریب‌های گسترده ای داشتیم.

وی بیان کرد: پس از جنگ تحمیلی هشت ساله همه تخریب‌ها، جنگ، کشته‌ها و... برای کشور ما به خیر تبدیل شد به طوریکه امروز کشوری مقاوم و مستحکم هستیم.

ناطق نوری  با اشاره به بازدیدش از نقاط مختلف استان خوزستان ادامه داد: امروز دشت خوزستان سبز و خرم شده  و کشت برنج ، ذرت، علوفه و غیره در جای جای استان نشان از رونق کشاورزی در این استان است.

وی  در خصوص وضعیت طرح های اقتصادی استان خوزستان هم گفت: در این بازدید نیز پیشرفت کارخانه‌های عظیم و پتروشیمی‌ها را شاهد بودیم که نشان از امید و قداران بودن آن‌ها داشت، امیدواریم مسئولان به این مساله و طرح های اقتصادی توجه بیشتری داشته باشند و از بخش خصوصی که در استان اقدام به سرمایه گذاری می کنند حمایت کنند تا در این جنگ اقتصادی هم موفق باشیم./ ایرنا

کد خبر: 29878706

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها