رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان در سی تی اسکن مغزی که از آرمان گرفته شده نتایج امید بخش بوده است هرچند آرمان هنوز در کما به سر می برد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان، ایمنی اماکن و تجهیزات ورزشی را بسیار مهم دانست و گفت: باید در این زمینه نظارت بیشتری شود تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد.

به گزارش سلام نو، احمد باقری مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: آرمان غیاثی هنوز در کما به سر می برد و دچار آسیب مغزی و شکمی شده است. در بحث آسیب مغزی مساله زیاد شدید نیست و امیدواریم به حالت طبیعی برگردد. اما متاسفانه دچار آسیب شکمی شدیدی شده که منجر به خونریزی داخلی و در نهایت خارج کردن طحال شده است. با توجه به مصرف داروهایی صورت گرفته و همچنین ضربه وارد شده، وی هوشیار نیست، اما امیدواریم شرایط بهتری به دست آورد.

وی افزود: در سی تی اسکن مغزی که از آرمان گرفته شده آسیب جدی نشان داده نشده است و امیدوارم هستیم که شرایط مغزی خوبی به دست آورد.

وی در خصوص بحث نظارت بر اماکن ورزشی و باشگاه‌ها گفت: بحث ایمنی در اماکن ورزشی بسیار مهم است، علاوه بر این مورد که رسانه ای شد، چندی پیش نیز باز هم متاسفانه در بازی پرسپولیس یک پسر بچه آسیب دید و دچار برق گرفتگی شد، بنابراین بحث ایمنی تجهیزات و اماکن ورزشی بسیار اهمیت دارد؛ به ویژه در بخش کودکان و نوجوانان از نظر سیستم بازرسی‌ها، علاوه بر بازرسی‌های مستمری که وجود دارد، توصیه می کنیم که توجه بیشتری روی بحث صدور مجوزها و ایمنی اماکن ورزشی، تجهیزات ورزشی، استاندارد بودن دستگاه‌ها و فواصل آن‌ها در سالن و بازید مکرر دستگاه ها و خارج کردن دستگاه‌های معیوب از سیستم به روز کردن آن‌ها شود.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان در پاسخ به اینکه آیا از سوی هیئت، بازرسی و نظارتی بر این گونه برنامه ها می شود یا خیر؟ تصریح کرد: هیئت پزشکی ورزشی در خصوص صدور مجوز اماکن به جز مراکز حرکات اصلاحی و ماساژ نمی‌تواند نظارت مستقیم و یا دخالتی داشته باشد، اما در بخش نظارت، بحث نظارت بر مسابقات و راه اندازی اماکن جدید را همیشه دنبال می کنیم، امیدوارم این قضیه موجب شود بحث بازرسان سلامت در مسابقات باز شود و بازرسان بتوانند در این خصوص در تمام مسابقات حضور مستمر و منظمی داشته باشند.

کد خبر: 29794838

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها