علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره سفر رئیس جمهوری به نیویورک گفت: رئیس جمهوری در این سفر و در صحن سازمان ملل می‌تواند صدای حق طلبی مردم ایران را به گوش جهانیان برساند.

به گزارش سلام نو، «علی ربیعی» روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: رئیس جمهوری راهی مجمع عمومی سازمان ملل خواهد شد تا پژواک پرطنین مقاومت ایرانیان و زبان گویای مطالبات ملت ما از این تریبون جهانی باشد.

وی اضافه کرد: رئیس جمهوری ابتدا تردید داشت که این سفر انجام شود یا خیر و در جلسات مختلف این تردید را بیان می کرد و همفکری و هم نظری دوستان را می‌طلبید. اما این سفر انجام شد و دلیل آن هم احقاق حقوق ملت ایران و رساندن پیام کشورمان به مجامع جهانی و افکار عمومی دنیا است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در این سفر ملاقات با حداقل ۱۳ تن از سران کشورها نهایی شده و انجام خواهد داد، گفت:‌ هر چند رفتار غیرمنطقی آمریکا که بر خلاف قوانین و هنجارهای بین المللی  این سفر را با مشکل مواجه کرد اما به اعتقاد ما رئیس جمهور در این سفر قادر خواهد بود که آنچه که آمریکایی ها تصور می کنند برای شنیده نشدن صدای ایران آنرا خاموش کنند، این صدا را در آنجا طنین انداز خواهد کرد.

ربیعی با گرامیداشت نام و یاد و منش همه شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: امروز هم دولت در حال دفاع در برابر تهاجمات مختلف آمریکا و سایر تجاوزگران است.

وی گفت: امروز دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه تعریف می کند؛  اول دفاع در برابر رفتارهای ظالمانه ای که آمریکا رهبری می کند و قصد و هدفش کوچک کردن سرزمین ایران اسلامی‌ ما است و وقیحانه آن را مطرح می‌کنند که ایران کشور بسیار بزرگی است و باید کوچک شود.

امروز دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه تعریف می کند

علی ربیعی گفت: با خدا و مردم مجدد در این هفته پیمان می بندیم که از تمامیت ارضی کشور و ارزش‌های انقلاب دفاع کنیم. امروز هم دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه تعریف می کند. اول رفتارهای ظالمانه آمریکاست که قصد کوچک کردن ایران را دارد. از سوی دیگر دفاع در برابر هر نوع تجاوزی که صورت می‌گیرد و پیش‌بینی تجاوزهایی که می‌خواهد صورت بگیرد و از طرف دیگر دفاع از معیشت و کرامت انسانی است.

نمی توانیم ایران را به ایران با منافع منطقه محدود کنیم

ربیعی گفت: در طول تاریخ جنگی رخ داد که یک وجب خاک کشور را از دست ندادیم. آغازگر نبودیم اما دفاع کننده خوبی بودیم و ارزش های انسانی را در مقابل دشمن حفظ کردیم. امروز در کنار برادران مسلمان عراقی هستیم و به آن ها در مقابل دشمنی به نام داعش کمک کردیم. نمی توانیم ایران را به ایران با منافع منطقه محدود کنیم، راه همکاری همه در منطقه است.

دلیل سفر روحانی به نیویورک،‌ رساندن پیام ملت به افکار عمومی دنیاست

وی تصریح کرد: امروز سفر رئیس جمهور به نیویورک را خواهیم داشت تا زبان ملت ما از تریبون سازمان ملل باشد. رئیس جمهور ابتدا تردید داشت به این سفر برود. این سفر انجام شد و دلیلش احقاق حقوق ملت ایران و رساندن پیغام ملت به افکار عمومی دنیا است.

رییس‌جمهور می‌تواند پژواک ایران را به گوش دنیا برساند

سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهور قادر خواهد بود برخلاف خواست آمریکایی ها منافع ملی ایران را دنبال کند و پژواک ایران را به گوش دنیا برساند. چندین دیدار با مدیران رسانه ای نیز طراحی شده است.

وی افزود: رئیس جمهور قصد دارد به دنیا نشان دهد امریکا در منزوی کردن ایران موفق نخواهد شد. اکنون ایالت متحد آمریکا تنها تر از گذشته است و ایران است که در بین سران دنیا و افکار عمومی آمریکا تنها نیست.

سخنگوی دولت گفت: مقاومت ما رو به گسترش است و راهکارهای ما برای ادامه زندگی موفق تر است. طرح ائتلاف امید و صلح هرمز ایده ای است که رئیس جمهور در سخنرانی خود ارائه خواهد کرد. هدفش بازگشت صلح و آرامش برای همه مردم دنیا و منطقه است.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور ائتلاف امید را تقدیم سازمان ملل خواهد کرد و با جزئیات بیشتری این طرح را برای صلح در منطقه تشریح می کند.

ربیعی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: بهار دانش را به همه مردم تبریک می گوییم. دیروز برنامه های وزارت آموزش و پروش در هیات دولت صورت گرفت، اینکه دولت چه زیرساخت‌هایی را می تواند فراهم کند مورد بررسی قرار گرفت. انتخاب حاجی‌میرزایی هم امیدهایی برای حل مشکلات این حوزه ایجاد کرده است.

وی سپس توضیحاتی درباره این وزارتخانه ارائه داد و گفت: رئیس جمهور بعد از سفر در این وزارتخانه حضور خواهد داشت و مشکلات را در همان جلسه بررسی می کند. نسبت استخدام‌ها و شیوه‌ استخدام افرادی که در حال حاضر در این وزارتخانه هستند بررسی خواهد شد. ارتقای مدارس دولتی از جمله موارد مهم است.

ربیعی گفت: ما مخالفتی با مدارسی که با پول مردم اداره می شوند نداریم اما شرطش رقابت برابر با مدارس دولتی است.

وی تاکید کرد: سامانه استخدام در آموزش و پروش ایجاد خواهد شد. پرسش مهر امسال نیز به نشاط دانش آموزان می پرداخت. دیپلمی که بتواند وارد بازار کار شود افزایش مهارت‌های اجتماعی و فردی و افزایش قدرت مدرک دیپلم مورد بررسی قرار گرفت. نقدی هم حاجی میرزایی درباره کنکور ارائه داد.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در ارتباط با آزادسازی نفتکش انگلیسی گفت: سازمان بنادر ما اعلام کردند کار حقوقی این نفتکش به پایان رسید. زمینه آزادی نفتکش فراهم شده و می توان حرکت کند، روال اداری اش انجام شده است.

/ایرنا

کد خبر: 29713344

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار