روابط عمومی فدراسیون شطرنج اعلام کرد مسعود مصدق‌پور از خراسان رضوی در مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان به  مقام قهرمانی رسید.

به گزارش سلام نو، مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان با قهرمانی مسعود مصدق‌پور به پایان رسید. در دور نهم و پایانی مسابقات جدول A، مسعود مصدق‌پور از خراسان رضوی برابر مرصاد خداشناس به تساوی رسید و با 7.5 امتیاز به مقام قهرمانی رسید. همچنین علی راستبد و آراد نظری از گیلان عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

در جدول B مسابقات صادق اسدی از همدان با 8 امتیاز قهرمان شد و حسین امیروردستیان از آذربایجان شرقی و آرین فرمانی انوشه از قزوین در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

در جدول C رقابت‌ها نیز شایان احمدی از گلستان روی سکوی قهرمانی ایستاد و خشایار ساعی همدانی و محمد ارشیا آقا محمدی از همدان دوم و سوم شدند.

لازم به یادآوری است که در رقابت‌های بخش برق‌آسا نیز که یک هفته قبل برگزار گردید، مسعود مصدق‌پور قهرمان شد و تورنیکه سانیکیدزه از گرجستان و بردیا دانشور در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

در شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین‌المللی ابن سینا همدان 440 بازیکن از 6 کشور ایران ، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، عراق و قزاقستان در سه جدول به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند. مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این رقابت‌ها 700 میلیون ریال بود./ورزش سه

کد خبر: 29548717

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها