رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران ضمن پیش‌ بینی افزایش‌ تولید در نیمه دوم سال گفت: کاهش‌ قیمت ها از جمله قیمت لوازم خانگی نیز متعاقب آن رخ خواهد داد

به گزارش سلام نو، «علیرضا موسوی مجد»‌ امروز (دوشنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، به ثبات این روزهای بازار لوازم خانگی اشاره کرد و افزود: تقاضای کاذب ماه‌های گذشته برای لوازم خانگی که در پی آن بسیاری از مردم برای خرید کالاها به بازار هجوم آورده و عده‌ای فرصت طلب نیز اقدام به احتکار کرده بودند، فروکش کرده است.

به گفته وی، این روزها به دلیل ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمتی در لوازم خانگی هستیم و خریدها نیز نه به رونق پیش از افزایش قیمت‌ها، بلکه در حد معقول انجام می شود.

موسوی مجد در پاسخ به بالا بودن قیمت‌ها در بازار یادآور شد: قیمت‌گذاری‌ها بر مبنای ارز نیمایی انجام شده است؛ هرچند در ماه‌های گذشته عده‌ای در بازار بر مبنای ارز آزاد قیمت‌گذاری می‌کردند.

افزایش جنس قاچاق در بازار

وی گفت: به دلیل کاهش نرخ ارز در روزهای گذشته، قاچاق صرفه پیدا کرده است و شاهد پر رنگ تر شدن اجناس قاچاق در بازار هستیم، اما اگر در نیمه دوم سال تولیدکنندگان با قدرت پای کار بیایند بازار لوازم قاچاق کساد خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران همچنین به وجود تلویزیون های قاچاق دارای گیرنده‌های ماهواره‌ای در بازار اشاره کرد که بطور عمده از بازار بانه وارد شده و خواستار آن شد تا دستگاه های مربوطه نظارت خود را افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲۵۰ هزار دستگاه یخچال و فریزر در سه ماهه نخست سال ۹۸ و رشد ۱۶.۱ درصدی تولید آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

در این مدت تولید انواع تلویزیون در کشور افتی ۳۲.۵ درصدی تجربه کرد و به ۱۲۳ هزار و ۱۰۰ دستگاه رسید.

همچنین در مدت مذکور ۹۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۰.۶ درصد کاهش داشته است.

این گزارش می افزاید: ‌تولید کولر آبی در سه ماهه نخست امسال با رشد ۶.۲ درصدی در همسنجی با پارسال به ۴۰۰ هزار و ۶۰۰ دستگاه رسید./ ایرنا

کد خبر: 26565171

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها