در چند روز اخیر که رپیم صهیونیستی چندین بار به مسجدالاقصی بی حرمتی کرده است با واکنش مسلمانان مواج شده و حالا وزارت خارجه اردن سفیر رژیم صهیونیستی در امان را به دلیل تداوم هتک حرمت مسجدالأقصی از سوی صهیونیست‌ها احضار کرد.

به گزارش سلام نو، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت امور خارجه اردن امیر وایسبرود، سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور را احضار و هتک حرمت مسجدالاقصی از سوی مقامات و شهرک نشینان این رژیم را محکوم کرد.

وزارت خارجه اردن همچنین خواستار توقف اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی شد.

در همین راستا، سفیان سلمان القضاه، سخنگوی وزارت خارجه اردن گفت که زید اللوزی، دبیرکل این وزارتخانه نامه‌ای را به سفیر اسرائیل داده تا آن را به مقامات دولتی این رژیم تحویل دهد.

دولت اردن در این نامه از مقامات تل‌آویو درخواست کرده تا همه اقدامات خود برای تغییر وضعیت تاریخی و حقوقی مسجدالاقصی را در اسرع‌وقت متوقف کنند.

اللوزی همچنین در دیدار با وایسبرود اظهارات گلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را که خواستار تغییر وضعیت حاکم بر این مسجد شده بود، محکوم و تأکید کرد که مسجدالأقصی با تمامی مساحت آن فقط و فقط مکانی برای عبادت مسلمانان است.

وزارت خارجه اردن در ادامه، بستن درهای این مسجد و ممانعت از ورود نمازگزاران فلسطینی به آن از سوی مقامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

اخیرا نیز عاطف طراونه، رئیس پارلمان اردن خواستار تشکیل جلسه‌ای به منظور بحث و بررسی تجاوزات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان یهودی به مسجد الاقصی شد./ایسنا

کد خبر: 26532362

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها