نشست هماهنگی ساخت و تامین 100 هزار واحد مسکونی با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، معاونین هماهنگ‌کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع، مدیران عامل بنیادهای تعاون نیروهای مسلح و معاونین هر دو وزارتخانه در ستاد وزارت دفاع برگزار شد.

به گزارش سلام نو، در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت‌های به اجرا درآمده از زمان انعقاد تفاهم‌نامه ساخت و تامین 100 هزار مسکن بین وزارت دفاع و راه و شهرسازی توسط معاونین هر دو وزارتخانه ارائه شد.

در ادامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از اهتمام مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی نسبت به امر مسکن در کشور و نیروهای مسلح اظهار کرد: در تلاش هستیم با بکارگیری مناسب همه ظرفیت های نیروهای مسلح و کشور ظرف مدت 3 سال پروژه تأمین 100 هزار واحد مسکونی را با مشارکت وزارت راه و شهرسازی به نتیجه برسانیم.

وی در ادامه گفت: تأمین مسکن نیروهای مسلح از آنجایی که کارکنان نیروهای مسلح نقش محوری و اساسی در تأمین امنیت ملی و امنیت اجتماعی دارند؛ لذا تأمین و ساخت مسکن برای این قشر از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وزیر دفاع با بررسی فعالیت‌های انجام شده در هر دو وزارتخانه در خصوص تأمین مسکن تاکید کرد: در ساخت مسکن باید با گذر از روش‌های سنتی و با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون مالی، مشارکت بخش خصوصی و بهره‌گیری از زمین‌های نیروهای مسلح، ساخت و تأمین مسکن مورد نیاز نیروهای مسلح را به شیوه صنعتی جلو ببریم.

وزیر دفاع در ادامه با تاکید بر برنامه ریزی اصولی ساخت محله، سرمایه گذاری در "صندوق یکم" به عنوان بخشی از منبع تأمین مالی، سرمایه گذاری برای خرید 47 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور، مشارکت در ساخت و تأمین مسکن در 21 استان، احصاء زمین های نیروهای مسلح و اقدام برای تغییر کاربری و دریافت منابع مالی از بانک ها را از شورای راهبری وزارت دفاع مطالبه کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی در ادامه این جلسه تعامل وزارتخانه‌های دفاع و راه و شهرسازی را مصداقی از یکپارچی اراده و تصمیم جدی برای تأمین مسکن در کشور عنوان کرد و گفت: پروژه های مسکونی نیروهای مسلح که تأمین کنندگان امنیت، عزت و بازدارندگی در کشور هستند بایستی کاملاً پیشتاز و الگو باشد.

وی با بیان اینکه امروز در وزارت راه و شهرسازی موضوع زمین فروشی به طور کامل منتفی است گفت:  در تلاش هستیم از طریق مشارکت با سازمان ها و تعاونی ها در حوزه تأمین و ساخت واحد های مسکونی با حذف رانت و ...  دغدغه تأمین مسکن عمومی را با جدیت پیگیری و کاهش دهیم.

وی در خصوص اینکه نیروهای مسلح تمام تلاش خود را در تأمین زمین‌های آماده ساخت در سراسر کشور به کار بندند، گفت: این زمین ها باید در نقاطی باشد که کمترین هزینه آماده سازی اعم از انشعابات گاز و برق و ... را داشته باشد.

تفاهم نامه همکاری بین وزارت دفاع و پشتیبانی و نیروهای مسلح و وزارت راه و شهرسازی با موضوع ساخت و تأمین 100 هزار واحد مسکونی برای کارکنان و بازنشسگان نیروهای مسلح در تیرماه امسال به  امضاء رسید.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع این تفاهم نامه را در راستای اجرای منویات فرماندهی معظم کل قوا و نیز سیاست های حمایتی دولت و همچنین اهمیت موضوع مسکن در اقتصاد خانواده و رونق تولید و اشتغال عنوان کرده بود.

این تفاهم‌نامه تمامی کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح و سازمان‌ها، موسسات و شرکت های وابسته به نیروهای مسلح را شامل خواهد شد./ایسنا

کد خبر: 24787325

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین اخبار