نماینده ایران در سازمان ملل متحد در مصاحبه با تلوزیون بی بی سی اظهار کرد: من فکر می‌کنم ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست اما جان بولتون تمایل دارد که آتش جنگ میان ایران و آمریکا را روشن کند.

به گزارش سلام نو، «مجید تخت روانچی» نماینده  ایران در سازمان ملل متحد در مصاحبه با این شبکه گفت: ایران تاکنون به برجام متعهد بوده است.

وی در ادامه اضافه کرد: انگلستان باید نفتکش ما را آزاد کند اگر این اتفاق رخ ندهد، لندن با عواقل بدی روبه‌رو خواهد شد.

این مقام ایرانی در مورد افزایش سطح غنی‌سازی ایران گفت: ایران برجام را نقض نکرده است این بند در برجام به ما اجازه می‌دهد در صورتی که یکی از طرفین تعهدات خود را اجرا نکرد، طرف دیگر این اجازه را دارد تا از اجرای تعهدات خود خودداری کند. ما از زمانی که ترامپ از برجام خارج شد به توصیه اروپایی‌ها عمل کردیم و در برجام ماندیم اما اروپا به هیچ کدام از تعهدات خود در قبال ایران عمل نکرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما اعلام کرده‌ایم که بیشتر از ۳.۶۷ درصد غنی‌سازی خواهیم کرد. اینکه در مرحله  سوم چه اقدامی انجام خواهیم داد را هنوز اعلام نکرده‌ایم اما اگر به آن مرحله برسیم قطعا اعلام خواهیم کرد.

تخت روانچی در ادامه خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست اما جان بولتون تمایل دارد که آتش جنگ میان ایران و آمریکا را روشن کند.

وی هم چنین به امکان مذاکره و حل تنش‌ها اشاره کرد و در این خصوص گفت: تنها راه برای کاهش تنش و امکان مذاکره بین ایران و آمریکا این است که هر چه سریع‌تر تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود./ایلنا

کد خبر: 22274870

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها