فرمانده نیروی هوافضای سپاه  افزود: یک هواپیمای جاسوسی P-8 آمریکایی نیز  ۳۵ نفر سرنشین داشت و می‌توانستیم آن را هم سرنگون کنیم.

به گزارش سلام نو،  سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در مراسم نمایش قطعاتی از پهپاد سرنگون شده آمریکایی در جمع خبرنگاران گفت: ما می توانستیم هواپیمای P-8 همراه با پهپاد آمریکایی را سرنگون کنیم.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها به اخطارهای ما توجه نکردند ضمن اینکه در همان لحظه‌ای که این هواپیما رهگیری شد، هواپیمای جاسوسی دیگری با نام P-8 نیز در نزدیکی آن در حال پرواز بود که حدود ۳۵ نفر سرنشین داشت؛ می توانستیم آن را سرنگون کنیم اما این کار را نکردیم.

فرمانده هوافضای سپاه افزود: در هفته قبل هم خود آمریکایی ها اعلام کردند که ایران به سمت ما شلیک کرده است و میخواست ما را سرنگون کند، در واقع آن تیر اخطار بود و آنها باز بی‌توجهی کردند؛ اگر قرار بود هواپیمایشان را آن روز که MQ-9 بود سرنگون کنیم، همان موقع می‌زدیم.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: از طریق مسئولین وزارت امور خارجه بارها مراتب اعتراض خودمان را اعلام کرده‌ایم، تیر اخطار را شلیک کرده‌ایم اما باز هم آمریکایی@ها بنایی ندارند که به قوانین توجهی کنند و در چنین شرایطی مشخص است که ما واکنش نشان خواهیم داد.

وی در پایان تصریح کرد: ما به وظیفه‌مان عمل کرده‌ایم و از این به بعد نیز به این وظیفه عمل خواهیم کرد./مهر

کد خبر: 20182881

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها