دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به تلاش‌های ژاپن برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش سلام نو، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: ۳۰ سال پیش امام(ره) با صدای بلند فرمود «ما تصمیم گرفته ایم به لطف خدا ریشه های فساد صهیونیسم و سرمایه داری و کمونیسم را در جهان بخشکانیم و پرچم مقدس لا اله الا الله را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم. هم او بود که خطاب به فرزندان انقلابی خود و نسل های آینده فرمود «کمربندهایتان را محکم ببندید و هیچ چیز تغییر نکرده و جنگ ما با استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار ادامه دارد» و تأکید فرمود «خشم و بغض و کینه انقلابی را علیه آمریکا در سینه نگه دارید.»

وی افزود: حقیقت قرن ما سقوط زودرس حکام غاصب رژیم اشغالگر قدس است و با سقوط و نابودی صهیونیست ها اصلا معامله ای در کار نخواهد بود که روی آن بحث و جدل شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تجلیل از همه گروه های فلسطینی که به توطئه ترامپ تحت عنوان «معامله قرن» پاسخ منفی داده اند گفت: امروز حتی یک فلسطینی در جهان وجود ندارد که دلخوش به مذاکرات به اصطلاح صلح باشد.

بادامچیان تصریح کرد: این ننگ ابدی برای آل سعود و همپیمانان آن باقی خواهد بود که با خونخواران و جهانخواران همدست شده اند و به زودی ملت های مسلمان تکلیف این رویکرد خائنانه را با بیداری اسلامی نشان تعیین خواهند کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت مظلومانه حجت الاسلام والمسلمین محمد خرسند اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام تقلید با پیام های روشنگرانه خود تصویری از یک «روحانی بااخلاص و پرتلاش» و «امام جمعه فعال و موفق»، با ایمان و باتقوا و با روحیه انقلابی و ولایی ارائه دادند. او یک طلبه ساده زیست و مردمی بود و درک درستی از فقر و محرومیت و استضعاف داشت. دغدغه‌های انقلابی و ولایی او همیشه وی را در کنار مردم نگاه می داشت و در نهایت نیز «پاداش بزرگ الهی» در سحرگاه شب قدر نصیب او گردید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خطاب به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی گفت: قاتل وی از جریانی فاسد و مرتبط با فرقه های ضاله است. اگر این پرونده توسط دستگاه قضایی به خوبی رسیدگی شود می تواند از اتفاقات ناگوار و شهادت های بعدی جلوگیری کند. مسئولین نباید شهادت مظلومانه آن طلبه همدانی و نیز شهادت حجت الاسلام والمسلمین خرسند را با ساده انگاری مورد غفلت قرار دهند.

وی با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و مقوله مذاکره اظهار داشت: واژه مذاکره در فرهنگ دیپلماسی آمریکا، اسم رمز یک فریب و نیرنگ دیپلماتیک است و به تعبیر مقام معظم رهبری، مذاکره تاکتیک آمریکا برای تکمیل فشارهاست. همان طور که آقای روحانی گفتند، مذاکره با آمریکائی‌ها دیوانگی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: اکنون آمریکا دنبال یک دیوانه در ایران می گردد که با او گفتگو کند. فکر نمی کنم در دولتی که همه ادعای عقلانیت می کنند و خود را جزء جماعت عقلا تلقی می کنند، کسی حاضر به گفتگو با آمریکا باشد.

بادامچیان افزود: ۴ سال گفتگو کردیم و منجر به یک پیمان شد که هم ۶ کشور قدرتمند جهان امضا کردند و هم به عنوان یک سند در شورای امنیت سازمان ملل ثبت شده است، پس ما مذاکره کرده ایم و فقط اجرا باقی می ماند. این نیاز به گفتگو ندارد. فقط کاخ سفید با صدور بیانیه ای باید همه تحریم های نفتی و بانکی را بردارد. تازه اگر آنها را هم برداشت، ما با آنها مذاکره نمی کنیم. اگر مذاکره ای در کار باشد باید پیرامون میزان خساراتی که در این سال ها به ایران وارد کرده اند باشد.

وی تأکید کرد: آوردن پیام از دشمن نامش مذاکره نیست و از قبل پاسخ دولت و ملت ما به آن روشن است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شکست نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی تاکید کرد: وضع حکام رژیم اشغالگر قدس ضعیف تر از آن است که فکر می کنیم. آنها در درون خود مشکل دارند و قادر به حل مشکلات خود نیستند. انتخابات زودرس هم مشکل آنها را رفع نخواهد کرد./خبرانلاین

کد خبر: 18193909

برچسب‌ها

پربازدید

آخرین خبرها