خطیب موقت نماز جمعه تهران  افزود:  مامورین مالیات نباید از بدبخت‌ها بگیرند بلکه باید از پولدارها و آنهایی که از امکانات کشور استفاده کرده‌اند، بگیرند. ممیزها در این زمینه باید اهل تشخیص باشند.

به گزارش سلام نو،  آیت الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های حکومت امیرالمومنین (ع) خطاب به مسئولین کشور اظهار کرد: نسبت به مردم مهربان باشید و بار سنگین بر روی دوش آنها نگذارید. مسئولین کشور مشکل گرانی را حل کنند و به داد مردم برسند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: اگر یک خانواده شهید گفت شوهر و سرپرست خانواده‌مان را از دست دادیم اما درآمد نداریم، چه کسی باید به آنها رسیدگی و آنها را تکریم کند؟ این‌ها انقلاب را حفظ کردند و در جبهه‌ها پیروزی آفریدند. مبادا مسئولین از آن عنصر خدومی که در انقلاب خدمت کرده و در جبهه‌ها آسیب دیده است، بی خبر باشند. بی توجهی به این مساله حکومت ما را می‌لرزاند.

اهم اظهارات امام جمعه تهران به نقل از خبرگزاری‌ها از این قرار است:

* حضرت امیرالمومنین (ع) با زیاده خواهان از بیت المال برخورد می‌کردند حتی با بردارش زیرا اعتقاد داشتند بیت المال باید به همه برسد.

*مالیات یک مساله ضروری در کشور است اما گرفتن مالیات هم حساب و کتاب دارد. مامورین مالیات نباید از بدبخت‌ها بگیرند بلکه باید از پولدارها و آنهایی که از امکانات کشور استفاده کرده‌اند، بگیرند. ممیزها در این زمینه باید اهل تشخیص باشند.

*از خداوند بخواهیم که عادت توبه و تقوا را به ما بدهد. همت ما این نباشد که فقط دعاهای مختلف را بخوانیم چراکه شرط اصلی آن توجه به مضامین این دعاها است. باید از خدا بخواهیم ما را به بهترین حالت شب قدر برساند. آن حال حالت توبه است. باید به خود بیاییم که چه کرده‌ایم و به کجا خواهیم رفت و عاقبت ما چه خواهد بود.در لیالی قدر باید بکوشیم حال توبه و رجوع به خدا داشته باشیم. باید وضع خود را بنگریم و خود را اصلاح کنیم. باید با گریه به خود بیاییم. بیشتر ناله جهنمی‌ها این است که می‌خواستیم این کارها را کنیم اما به تاخیر انداختیم.

*به آقای رئیسی چند سفارش دارم. این‌هایی که اقتصاد کشور را به هم ریختند و کشور را از این بابت دچار مشکل کرده‌اند به این‌ها برسید. زمین خواران و عوامل تولید و توزیع مواد مخدر و عوامل کاچاق کالا به داخل کشور به ویژه مشروبات الکلی و غارت گران جنگل‌ها و منابع طبیعی و آب‌های زیر زمینی با این‌ها برخورد قاطع و انقلابی شود.

* امروز سوم خرداد و روز حماسه فتح خرمشهر و فصل زرینی در انقلاب ما است. خرمشهر در آبان ۵۹ به تصرف بعثی‌ها درآمد و این وطن حدود ۱۹ ماه در اختیار آنها بود. این شهر را به دژی فرو ناپذیر تبدیل کرده بودند و خبرنگاران جمعی از کشورهای مختلف دعوت شدند و این‌ها آمدند از این شهر دیدن کردند و اعلام کردند که نفوذ در این خطوط دفاعی و شکستن این استحکامات توسط ایران غیر ممکن است و امکان ندارد ایران بتواند نفوذ کند.

*صدام آن ملعون مغرور گفته بود ایرانیان اگر خرمشهر را فتح کنند من کلید بصره را به آنان خواهم داد اما این غیر ممکن در برابر مقاومت مردم شجاع و مبارز ممکن شد و مجاهدان جان‌ برکف به آن ارتش وارد شدند و خرمشهر به آغوش کشور برگشت و ما هزارن شهید و مجروح دادیم.

*امام(ره)‌گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد. امریکا بعد از سه روز سکوت در تاریخ ۵ خرداد ناچار شد اعلام کند ماشین نظامی ایران اعجاب آور بود. حماسه بزرگ سوم خرداد یک الگو در همه عرصه‌ها است. وقتی ملتی پایدار بود و به داشته‌های خود متکی شد این ملت پیروز همه صحنه‌ها است.

*جمعه آینده روز جهانی قدس است و این روز نماد وحدت امت اسلامی و روز حمایت از ملتی است که با خون خود به دفاع از قبله اول مسلمانان برخواسته‌اند. روز قدس متعلق به یک ملت نیست بلکه روز تقابل حق و باطل است و روز ستیز مستضعفان با مستکبران است.

*در هفته اکرام یتیمان قرار داریم. جایگاه انفاق بر کسی پوشیده نیست و این موضوع اهمیت والایی در آموزه‌های قرآنی دارد. کمال آدمی به این اصل استوار است که به بندگان خدا کمک شود. سیره رسول اکرم رسیدگی به محرومان جامعه بوده است. این مساله در شرایط کنونی اقتصادی که زندگی برای محرومان دشوارتر شده اهمیت مضاغفی دارد. آن‌هایی که تمکن دارند از این موضوع نباید غفلت کنند.

* شما اگر می‌خواهید سال آینده نمایشگاه کتاب داشته باشید دست به کار شوید و به کشورهایی که کتاب‌هایشان را مثل سیل سرازیر می‌کنند زمان دهید و بگویید در این زمان این‌ها را دست ما برسانید تا ما تک‌تک این کتاب‌ها را مطالعه کنیم و اگر نکته‌های انحرافی داشت ما جواب این را تهیه و مکتوب و پیوست کنیم. اگر می‌خواهید نمایشگاه شما خداپسند باشد راهش این است و افراد مطلع را به کار بگیرید و هرکجای آن گمراه کننده بود جواب درست را بنویسند و پیوست کنند./خبرانلاین

کد خبر: 16940173

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

آخرین خبرها